100 LATVIJAI VELTĪTIE DEČI

2021. gada 15. oktobrī plkst. 12.00

, , ,

Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina apmeklēt tekstilmākslinieces Anneles Slišānes darbu izstādi “#100dečiLatvijai”, kas bibliotēkā būs izstādīta no 11. oktobra līdz 30. decembrim. Savukārt 15. oktobrī plkst. 12.00 Baltā spieķa dienas ietvaros notiks tikšanās ar mākslinieci un grāmatas “#100dečiLatvijai” Braila rakstā atvēršanas svētki. Tajos piedalīsies mūziķis Kārlis Kazāks. Pasākumā vietu skaits klātienē ierobežots, tāpēc obligāti jāpiesakās, zvanot pa tālruni 67514513. Pasākumu varēs vērot arī bibliotēkas YouTube kanālā.

Plakāts #100dečiLatvijai

Kā stāsta pati māksliniece: “Tekstilmākslas projekts #100dečiLatvijai ir personīga dāvana Latvijai simtgadē. 100 nedēļās stuovūs (stellēs – latg.val.) noausti 100 deči, katrs no savādāka materiāla. Pirmais dečs tika noausts 2016. gada 21. augustā Zeļču stuovūs. Simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā veikti eksperimenti ar dažādiem materiāliem, dodoties jaunos tekstila meklējumos, izrādot cieņu dabai un kultūrvēsturiskajam mantojumam. Austi deči no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām  tekstilšķiedrām.  Īstenojot ideju par dabas vērtību saglabāšanu un pasaules ilgtspējīgu attīstību, austi deči no otrreiz izmantojamiem materiāliem.”

No 100 mākslinieces austiem dečiem, Latvijas Neredzīgo bibliotēkā izstādīti 35 deči. Savukārt grāmatā, kas Braila rakstā iznākusi divos sējumos, iekļauti 10 deču paraugi.

Sakarā ar valstī izsludinātajiem ierobežojumiem, izstādes apmeklētāju skaits vienlaicīgai izstādes aplūkošanai ir ierobežots, turklāt gan izstādi, gan grāmatas atvēršanas svētkus drīkstēs apmeklēt tikai personas ar derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai arī uzrādot negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja