Aprīlī Ventspils filiālē apskatāmas divas literatūru popularizējošas izstādes: “Ar Pastariņa pastalām” un “Spītniece”.
- Literatūru popularizējoša izstāde “Ar Pastariņa pastalām”
1871. gada 6. aprīlī ir dzimis viens no latviešu literārā mantojuma dižgariem Ernests Birznieks-Upītis. Ernests ir rakstnieks, kas sarakstījis “Pastariņa dienasgrāmatu”, un viņa literārā mantojuma uzglabāšanai un izziņai ir izveidots “Pastariņa muzejs”. Viņa vārdā ir nosaukta Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola.
Rakstnieks ir sarakstījis daudz un dažādus literārus Latvijā plaši pazīstamus darbus, piemēram, “Nīnas pasaciņas”, “Pelēkā akmens stāsti”, “Pastariņa dienasgrāmata”. Šos un citus darbus aicinām aplūkot Ventspils filiālbibliotēkas izveidotajā izstādē “Ar Pastariņa pastalām”.
- Literatūru popularizējoša izstāde “Spītniece”
1816. gada 21. aprīlī anglikāņu mācītāja Patrika Brontē un viņa sievas Marijas ģimenē piedzima meitenīte, kurai deva vārdu Šarlote. Šarlotes mūžs bija īss, tikai 38 gadi. Aizejot no šīs pasaules, viņa atstāja ļoti spilgtu literāro vēstījumu, kurš savu nozīmi nav zaudējis vēl aizvien. To apliecina gan daudzie pētījumi, gan atkārtotās romāna “Džeina Eira” ekranizācijas, gan grāmatas ar pašu Šarloti galvenajā lomā. Arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas krājumā ir vairākas Šarlotes Brontē grāmatas gan redzīgo rakstā, gan audio formātā. Ar tām iepazīties aicinām bibliotēkā apskatāmajā izstādē “Spītniece”.
Informāciju sagatavoja
Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre