“BĒRNU ŽŪRIJAS” NOSLĒGUMS BIBLIOTĒKĀ RĪGĀ

2021. gada marts

, , ,

Februārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā noslēdzās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija 2020”. Tajā piedalāmies jau trešo gadu, sadarbojoties ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 2. – 6. klašu zinātkārajiem grāmatu lasītājiem un audzinātājām Kristīni Saliņu un Daci Izotovu. Lai gan šoreiz grāmatu lasīšana bija nedaudz citādāka un izaicinājumiem bagātāka kā iepriekšējos gados, kolekcijas grāmatas tika čakli izlasītas un viedokļi izteikti gan klātienē, kad tas vēl bija iespējams, gan attālinātā veidā. Īpašu prieku bērniem sagādāja iespēja 6 kolekcijas grāmatas klausīties pielāgotā formātā kā audiogrāmatas.

Pēc grāmatu izlasīšanas aizpildītas elektroniskās anketas un apkopots vērtējums, kā rezultātā izveidoti mūsu trīs labāko grāmatu saraksti:

1. Sabīne Košeļeva “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”
  2. Juris Zvirgzdiņš “Rasas vasara”
  3. Anna Ļenasa “Krāsu mošķis”

1. Anna Starobiņeca “Vilka midzenis”
  2. Viesturs Ķerus “Meža meitene Maija”
  3. Dzintars Tilaks “Papus Tru”

Vecāku žūrija

1. Rasa Bugavičute-Pēce “Puika, kurš redzēja tumsā”
  2. Māris Bērziņš “Aizliegtais pianīns”
  3. Viesturs Ķerus “Meža meitene Maija”

Paldies Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra čaklajiem lasītājiem!

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Lasām kopā ar suni
Strazdulēnu skola. “Lieldienas gaidot”