Bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes servisa sistēma BALSS

, , , , , , , ,

Latvijas Neredzīgo bibliotēka (LNerB) paplašinājusi savu pakalpojumu klāstu – cilvēkiem ar lasīšanas grūtībām pieejama bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes servisa sistēma BALSS. Tas ir jauns pakalpojums, kas reģistrētam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītājam, kuram nepieciešama informācija audio formātā, ļauj jebkurā sev ērtā laikā ātri un viegli lejupielādēt bibliotēkas krājumā esošās audiogrāmatas.

BALSS logo uz sarkana fona

Sistēma BALSS piedāvā attālināti piekļūt bibliotēkas audiogrāmatu krājumam. Krājumā ir gan daiļliteratūra, gan nozaru literatūra, gan mācību grāmatas audio formātā. Lietotāju ērtībām grāmatas iespējams atlasīt gan pēc valodas, gan vecuma grupām. Sistēmā BALSS ir vairāk nekā 2000 audiogrāmatu. Katrs lasītājs spēs atrast sev piemērotu audiogrāmatu.

Lai izmantotu sistēmu BALSS (balss.neredzigobiblioteka.lv), ir jābūt reģistrētam LNerB lietotājam un jāatbilst vismaz vienam no kritērijiem, kuri ir noteikti Autortiesību likuma 22. 1 punktā.

LNerB audiogrāmatas var saņemt:

  • neredzīga persona
  • persona ar redzes traucējumiem, kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus parastajā drukā, kā to var personas bez šādiem traucējumiem,
  • persona ar uztveres traucējumiem vai ar citādām lasīšanas grūtībām (cilvēki ar disleksiju u.c.), kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus līdzvērtīgi personām bez šādiem traucējumiem,
  • persona, kura fizisku traucējumu dēļ nespēj noturēt grāmatu, rīkoties ar to, fokusēt skatienu vai kustināt acis tādā mērā, kāds tas parasti būtu nepieciešams lasīšanai.

Lai reģistrētos Latvijas Neredzīgo bibliotēkā un saņemtu piekļuves datus sistēmai BALSS, ir jāaizpilda reģistrēšanās veidlapa, tā jāizdrukā, jāparaksta un jānogādā Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā vai kādā no tās filiālēm, ierodoties personiski vai nosūtot pa pastu, vai veidlapa jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu un jānosūta uz e-pastu [email protected].

Trīs darba dienu laikā pēc veidlapas saņemšanas Jums uz e-pastu tiks nosūtīti BALSS piekļuves dati (lietotājvārds un parole).

Jau reģistrēti lasītāji, piekļuves datus vari saņemt:

  • jautājot bibliotekāram;
  • apmeklējot digitālo platformu balss.neredzigobiblioteka.lv un aizpildot sistēmas lietotāja reģistrācijas anketu. 24 h laikā (darba dienās) uz e-pastu tiks nosūtīts lietotāja vārds un parole.

Neskaidrību gadījumā darba dienās no 9.00 līdz 17.00 pieejams sistēmas BALSS konsultants – 29374942.

Atgādinām, ka audiogrāmatu nodošana citām personām ir autortiesību pārkāpums pat tad, ja šī persona atbilst kādai no lasītāju grupām, kas drīkst saņemt pielāgoto literatūru.

 dokuments PDF formātā Buklets “Audiogrāmatas viena klikšķa attālumā. BALSS”

Informāciju sagatavoja
Ieva Jēkabsone
bibliotekāre-sociālo mediju speciāliste


Līdzīgie raksti:

Tagad visus sauc Sorry
Nazis, Zirgs un Brīvība jeb Buena Onda!
Aizmirstā Livonija
Neapturamie mēs I
Egļu katedrāle