Bibliotēku nedēļa Rēzeknes filiālbibliotēkā

No 2021.gada 19.aprīļa līdz 23.aprīlim

,

Mūsdienās ikviens var aiziet uz bibliotēku un kļūt par tās lietotāju. Grūti iedomāties, ka kādreiz tās bija pieejamas vien izredzētajiem, un dažviet cilvēki bija ar mieru šķirties no lielas naudas summas, lai kļūtu par grāmatu krātuvju apmeklētājiem. Kopš 1997.gada Latvijā tiek rīkoti bibliotēku svētki – Bibliotēku nedēļas, kad tās īpaši aicina un gaida apmeklētājus.

No 19. līdz 23.aprīlim  Bibliotēku nedēļas ietvaros Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkā:

  • Grāmatu spēle “Es iesaku Tev izlasīt!”

Bibliotēku nedēļas laikā ikviens apmeklētājs tiek aicināts uzspēlēt grāmatu spēli –  jānosauc grāmata, ko paņemt lasīšanai nākamajam bibliotēkas apmeklētājam. Šī grāmata jau gaidīs nākamo bibliotēkas apmeklētāju. Spēle ritēs divās plūsmās – grāmatas  latviešu un krievu valodā. Pirmajam apmeklētājam grāmatu ieteiks bibliotekārs.

  • Akcija “Satiec savus nelasītājus!”

Vienā no saulainajām Bibliotēku nedēļas dienām bibliotekārs ārā gaidīs garāmgājējus, kuri dosies pa ielu garām bibliotēkai. Tikšanās laikā mikrorajona iedzīvotāji tiks informēti par bibliotēku un tās pakalpojumiem.

  • Bērnu zīmējumu izstāde “Mana mīļākā grāmata”

Bibliotēkā skatāma Rēzeknes novada Griškānu PII “Sprīdītis” 5-6 g. vecuma grupu “Pelēni” audzēkņu zīmējumu izstāde, kas stāsta par bērnu iemīļotām grāmatām un mīļākajiem grāmatu varoņiem. Izstāde veltīta Pasaules grāmatu dienai un Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai. Abas dienas, kad tiek pievērsta pastiprināta uzmanība grāmatu lasīšanai un popularizēšanai, tiek atzīmētas aprīlī.

  • Tematiska izstāde “Bibliotēkas – gudrību un domu krātuves”

Izstādē dažādi informācijas resursi vēstīs par bibliotēku rašanās vēsturi un seno bibliotēku noslēpumainajiem likteņiem, par Latvijas bibliotēku ceļu līdz lielām un mazām gaismas pilīm. Izstādes apmeklētāji uzzinās arī par Latvijas Neredzīgo bibliotēkas, kā arī  Rēzeknes filiāles vēsturi un attīstību. Bibliotēku nedēļas laikā apmeklētāji  aicināti apskatīt arī aprīļa izstādi no cikla “Vai Tu zini, ka šomēnes…” un uzzināt vairāk par mēneša jubilāriem – rakstniekiem E.Birznieku-Upīti un Šarloti Brontē, par tēlnieku Kārli Jansonu, kā arī izvēlēties lasāmvielu, atzīmējot Starptautiskās Zemes, Sporta, Džeza un Angļu valodas dienas, Pasaules Veselības dienu, kā arī Joku dienu.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, aicinām apmeklēt Bibliotēku nedēļas aktivitātes!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts Bibliotēku nedēļa Rēzeknē
Plakāts Vai tu zini, ka šomēnes

Līdzīgie raksti:

Ekskursija
LAI ZIED KOŠI JĀŅU NAKTS!
KAFIJAS PAUZE AR ZANI DAUDZIŅU
Audiogrāmatas “Zvaigžņu dārzi” atvēršana
KAFIJAS PAUZE ar Zani Daudziņu