Darbs ar bērniem bibliotēkā Rīgā

2020. gada rudens

, , ,

“Strazdulēnu skolas” nodarbība “Ko stāsta pasaciņa?”

5. novembrī notika “Strazdulēnu skolas” bilingvāla nodarbība “Ko stāsta pasaciņa?” ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 1. klases skolēnu piedalīšanos, ievērojot Kultūras un Veselības ministrijas izstrādātā sanitārā protokola noteiktās prasības.

Nodarbības laikā tika lasītas latviešu tautas pasakas “Zaķis un ezis”, “Kas bailīgāks par zaķi?” un “Stārķis māca lapsai laisties” latviešu un krievu valodā, minētas mīklas par dzīvniekiem, noskaidrotas vārdu nozīmes un iepazītas dziesmas par pasakās minētajiem tēliem. Drosmīgākie skolēni stāstīja Ežulim un Zaķim savas iemīļotākās pasakas.

Paldies par dalīšanos lasītpriekā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra skolotājām un skolēniem!

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020”

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā sadarbībā ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 2.-6. klases skolēniem un audzinātājām notiek LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) kolekcijas grāmatu lasīšana un vērtēšana.

Klātienes nodarbībās, ievērojot Kultūras un Veselības ministrijas izstrādātā sanitārā protokola noteiktās prasības, jau ir iepazītas šādas grāmatas: Sabīne Košeļeva “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”, Lote Vilma Vītiņa “Dzejnieks un smarža”. Savukārt skolēni ar audzinātājām ir izlasījuši Jura Zvirgzdiņa stāstu “Rasas vasara”, bet Osvalda Zebra romāna “Māra” fragmentus iepazina audio formātā. Ceļošana grāmatu pasaulē rosina iztēli un palīdz tapt jauniem, brīnumainiem stāstiem!

Paldies par dalīšanos lasītpriekā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra skolēniem un skolotājām Dacei un Kristīnei!

Lasi par pasākumu arī Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra tīmekļvietnē.

“Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2020”

No 9. līdz 15. novembrim norisinās Ziemeļvalstu Litertūras nedēļa, kas ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Tās galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rītausmas lasījums norisinājās nedaudz agrāk, 3. novembrī, kopā ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 2.-6. klases skolēniem, ievērojot Kultūras un Veselības ministrijas izstrādātā sanitārā protokola noteiktās prasības. Rītausmas lasījumā tika iepazīta norvēģu autores Kristinas Rūšiftes mudžgrāmata “Visi skaitās”, kas ir inovatīva skaitāma un skatāma grāmata, kuru gan uzrakstījusi, gan ilustrējusi pati autore. Grāmatas nosaukumam ir dubulta nozīme – tā ir gan skaitāmgrāmata, gan grāmata, kas parāda, ka ikviens cilvēks ir svarīgs un vērtīgs. Savukārt Jākoba Vegēliusa “Kapteiņa pērtiķis” aicina doties uz fascinējošu pasauli, kurā darbojas gorilla un notiek mīklainas mistērijas. Grāmatas rosināja ne tikai sarunas par cilvēka neatkārtojamo personību, bet arī mudināja radīt savu detektīvstāstu ar aizraujošiem piedzīvojumiem.  

Paldies par dalīšanos lasītpriekā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra skolēniem un skolotājām Dacei un Kristīnei! Uz tikšanos citās lasīšanas aktivitātēs!

Informāciju sagatavoja
Sigita Irša
Lasītāju apkalpošanas nodaļas bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

Ekskursija
KAFIJAS PAUZE AR ZANI DAUDZIŅU
Audiogrāmatas “Zvaigžņu dārzi” atvēršana
Sprīdītis vieglajā valodā
TIKŠANĀS AR ŽURNĀLISTU ANSI BOGUSTOVU