Decembris Balvu filiālbibliotēkā

2022. gada decembris

,

  • Izstādē “Cauri gadiem”

Ziemassvētku un Jaungada kartīšu sūtīšanas tradīcijas pirmsākumi meklējami pirms apmēram tūkstoš gadiem Ķīnā, bet Eiropā tie parādījās 15. gadsimtā, kad vācieši cits citam sūtījuši nelielas gravīras ar Bībeles sižetiem. Tik vienkārša lieta kā svētku apsveikuma kartīte pastkastītē liek iemirdzēties priekā ikviena acīm, jo tā ir vēsts – kāds par tevi domā un vēl tev labu.

Izstādē “Cauri gadiem” apskatāmas 276  Ziemassvētku un Jaungada kartītes no Lucijas Romkas privātkolekcijas. Lucijas kundze arī šogad savā dzejoļu kladē meklēs atbilstošus apsveikuma vārdus. Viņai šķiet, ka ar roku rakstīts sveiciens ir daudz personiskāks nekā telefona zvans.

  • Tematiska izstāde “Lai balts zied Ziemassvētku laiks”

       Jaunas idejas svētku gaidīšanas laikam, svinēšanas tradīcijām, ticējumiem un neparastiem svētku dekorējumiem. Visu decembri apskatāma tematiska izstāde “Lai balts zied Ziemassvētku laiks”.

  • Mazā plaukta izstāde “Faktu nedēļa”.

Zentas Mauriņas citātu kartotēka. Kā radās tradīcija sūtīt apsveikuma kartītes? Mandarīns – oranžā veselības bumba. Bet 1882.gada Ziemassvētkos Ņujorkā pirmo reizi pasaulē svētku eglē tika iedegtas elektriskās lampiņas.

Izstāde apskatāma no 5. līdz 16. decembrim.

Informāciju sagatavoja
Ilona Laicāne
Balvu filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Marts Balvu filiālbibliotēkā
Februāris Balvu filiālbibliotēkā
Janvāris Balvu filiālbibliotēkā
Novembris Balvu filiālbibliotēkā
Oktobris Balvu filiālbibliotēkā