Es neatsakos no gaismas arī tad, ja tās nav…

29.novembrī plkst.11.30

29.novembrī plkst.11.30 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēka aicina apmeklēt pasākumu “Es neatsakos no gaismas arī tad,  ja tās nav… ”. Pasākuma nosaukumā izmantoti Klāva Elsberga vārdi, pasākums  veltīts Pasaules Neredzīgo dienai.

Šogad aprit 235 gadi kopš Valentīns Ajuī (Valentin Haüy), franču skolotājs, tiflopedagoģijas pamatlicējs 1784.gadā izstrādāja pirmo rakstību neredzīgajiem – reljefu burtu metodi. Savukārt ir pagājuši 35 gadi kopš 1984.gadā Pasaules Veselības organizācija nolēma 13. novembri ik gadu atzīmēt kā Pasaules Neredzīgo dienu, tādejādi iemūžinot Valentīna Ajuī nopelnus neredzīgo izglītošanas aizsākšanā.

Pasākumā aicināsim noklausīties priekšlasījumu par ievērojamiem neredzīgiem cilvēkiem – 2019.gada jubilāriem: tiflopedagogu, Braila raksta izgudrotāju Luiju Brailu, literātu Horhe Luisu Borhesu; mūziķiem Mariju Terēziju fon Paradis, Džo Šepperdu un Ārtu Teitumu.

Pasākuma otrajā daļā aicināsim bibliotēkas lasītājus, literārās jaunrades akcijas “Dzīve kā grāmata” dalībniekus  prezentēt savus sacerētos dzejoļus. Literārajā jaunrades akcijā bibliotēkā piedalījušies 12 lasītāji, iesniegti 14 dzejoļi.

Visi laipni aicināti!

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un vēlāk bildes tiks publicētas publiskajā telpā. Ja nevēlaties, lai Jūs tiktu fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.

Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Nenopietna pēcpusdiena “Aprīlis – joku mēnesis”
Lasām kopā ar suni