Filmu pēcpusdiena kopā ar lasītāju klubiņu “Mūsu laiks”

19. septembrī plkst. 15.00

19. septembrī plkst. 15.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas semināru telpā Rīgā aicinām bibliotēkas lasītājus un lasītāju klubiņa dalībniekus uz filmu pēcpusdienu dzejas dienu noskaņās. Kopā skatīsimies Lindas Oltes dokumentālo filmu “Jānis. Elza. Mīlas grāmata”, ieklausīsimies Raiņa un Aspazijas dzejas rindās un Raiņa vēstulēs, kas veltītas savai Iniņai, mīļotajai Saules meitai.

Aspazijas un Raiņa nejaušā satikšanās 1894. janvārī uz visiem laikiem izmainīja ne tikai nākamā Latvijas dzejas karaļpāra, bet arī visas Latvijas nācijas dzīvi. Šajā radošajā savienībā dzima jauna valoda un dzeja, dzima revolucionāras idejas un prasība pēc neatkarīgas valsts. Lai kāds būtu viņu devums, tomēr visa pamatā bija vienkārša, cilvēciska un vienlaikus liktenīga satikšanās. Elzas un Jāņa mīlas stāsts, likteņa triecienu un smagu pārbaudījumu pilns, ir ļoti intīms, skaudrs un skaists.

“Tev rudens savus vēlos ziedus kaisīs,
Tev astras sarks,
Tev zelta goda vārtus birzes taisīs,
Ej, skaistā, ej –
Un, kad tur visas bēdas miglā gaisīs,
Tad atkal nāc!”
(Rainis “Zelta goda vārti”)

LAN vec. bibliotekāre

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Nenopietna pēcpusdiena “Aprīlis – joku mēnesis”
Lasām kopā ar suni