IZNĀK JAUNA GRĀMATA VIEGLAJĀ VALODĀ

2023. gada 6. decembrī plkst. 14.00

, , ,

Trešdien, 6. decembrī, plkst. 14.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā notiks grāmatas vieglajā valodā “Briša stāsts” atvēršanas svētki. Pasākumā būs iespēja satikt ne tikai grāmatas autori Diniju Biti, bet arī galveno varoni — Austrālijas aitusuni Brisi.

Plakāts "Briša stāsts"

“Briša stāsts” ir Dinijas Bites grāmata vieglajā valodā, ko viņa sarakstījusi Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta un Vieglās Valodas aģentūras rīkotā rakstnieku konkursa «Viegli lasīt» ietvaros. Par stāstu autore saņēma Atzinības rakstu un nolēma tā izdošanas tiesības nodot Latvijas Neredzīgo bibliotēkai.

Grāmata rakstīta trešajā vieglās valodas līmenī un stāsta par draudzīgu suni, vārdā Brisis, kurš pirmo reizi brauc uz laukiem. Tur viņš iepazīstas ar krāsainām vistām un dusmīgo zostēviņu Leo. Par to, vai Brisim izdosies sadraudzēties ar putniem, grāmatā varēs lasīt gan bērni, gan pieaugušie.

“Esmu ļoti laimīga par to, ka cilvēkiem būs vairāk literatūras vieglajā valodā.

Īpašs prieks par iespēju lasītājus tuvāk iepazīstināt ar savu mīļo suni Brisi. Ceru, ka grāmata radīs prieku cilvēku dvēselēs tāpat, kā viņš to ir radījis manā.,” apliecina autore Dinija Bite.

Šī grāmata nenonāks veikalu plauktos, taču tā būs pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, kā arī pēc pieprasījuma ikvienā publiskajā vai skolu bibliotēkā. Grāmata izdota parastajā iespieddrukā, palielinātā drukā un digitālā versijā, kas būs pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mājaslapas sadaļā “Izdevumi vieglajā valodā”.

Grāmatas “Briša stāsts” atvēršanas svētki notiks 6. decembrī plkst. 14.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā, Strazdumuižas ielā 80. Pasākumā piedalīsies gan autore, gan grāmatas galvenais varonis Brisis, gan arī VSAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” klienti un viņu atbalstošais personāls, kuri piedalījās grāmatas tekstu vieglajā valodā testēšanā.

Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja
29137112

Informējam, ka pasākumu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!

Pakss. Mājupceļš
STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
Soliņš un miskaste
Elza mežā