Izstādes jūlijā bibliotēkā Rīgā

2022. gada jūlijs

,

Plakāts "Izstādes jūlijā Rīgā. 2022"
  • Jevgēņijs Višņevskis (85) un Daniela Stīla (75)

“Vasaras nakts ir kā domu pilnība”
(Stīvenss Voless)

Daniela Stīla (Daniela Fernandesa Dominika Šūleina-Stīla) piedzima Ņujorkā 1947. gada 14. augustā. Pirmās grāmatas Daniela sākusi rakstīt vēl pusaudzes vecumā. Neraugoties uz profesionālajiem panākumiem, Stīla vienmēr krietni augstāk vērtēja savu ģimeni, tāpēc darbam veltīja naktis, guļot vidēji vien četras stundas un tomēr brīnumainā kārtā saglabājot nebeidzamu enerģijas līmeni un pārsteidzošu produktivitāti. Stīlas grāmatas ieguva arvien lielāku slavu un popularitāti. Daniela pat uzstādīja Ginesa rekordu kā veiksmīgākā bestselleru autore. Stīla kopumā ir sarakstījusi vairāk nekā 100 romānus un arī bērnu grāmatas. Viņas sarakstītās grāmatas pārdotas vairāk nekā 550 miljonos eksemplāru, kā arī autore ir nodibinājusi divus labdarības fondus. No viņas grāmatām 23 darbi tikuši ekranizēti.

Jevgēņijs Višņevskis piedzima 1937. gada 5. augustā Rjazaņas pilsētā. No 1961. gada dzīvo un aktīvi darbojas Novosibirskas Akadēmiskajā pilsētiņā. Višņevskis ir ne tikai rakstnieks, bet arī dramaturgs, pavārs, tulkotājs, žurnālists un ceļotājs. Savus ceļojumus viņš arī aprakstīja grāmatās. Pārsvarā Jevgēņijs piedalījās ekspedīcijās kā pārtikas nodrošinātājs, mednieks, makšķernieks un pavārs. Ieguva lielu kulināro pieredzi, ar ko arī aktīvi dalījās ar draugiem. Višņevskis pats izdomāja interesantas ēdienu receptes un sarakstīja divas pavārgrāmatas.

  • Vasaras pilnbriedā

“vasara kļūst jau tik skaista
ka kļūst jau sāpīga
tik pati par sevi skaista
sava un nepiekāpīga
rauj puķes, cik gribi
nekā dabūt, nekā nevar dabūt
vienkārši – stāvi un smejies
un vasaras vidū jābūt”
(Imants Ziedonis)

Vasara ir gadalaiks, kas ļauj lasīšanai nodoties visdažādākajās vietās un laikapstākļos.

Par piedzīvojumiem, pārdzīvojumiem, sajūtām, domām un pārdomām vasarā. Izstādei atlasītas grāmatas vasaras noskaņās.

Literatūras izstāde lasītājiem piedāvā grāmatas parastajā iespiedrakstā un audiogrāmatas.

  • Vasaras ceļos

“manī gavilē prieks –
par to ka vasara zaļa
par to ka ceļi putekļo
ka debesis vaļā”
(Maija Laukmane)

Izstādē eksponēti latviešu dzejnieku dzejas krājumi, kuros poētiski attēlots dzimtās zemes dabas valdzinājums, kur var smelties domu dziļumā un dvēseles tīrībā.

  • Rakstniekam, tulkotājam Jāzepam Osmanim – 90

“Ar Daugavā pasmeltu saules staru es rakstīt un gleznot varu”
(J. Osmanis)

Jāzeps Osmanis bija latviešu rakstnieks, tulkotājs un mākslinieks. Filoloģijas zinātņu kandidāts, filoloģijas doktors. J. Osmanis izdevis aptuveni desmit dzejoļu krājumus — “Soli”, “Piesnidzis zars” un citus. Viņš rakstījis arī dzeju bērniem, kas izdota krājumos “Nerātnie pirkstiņi”, “Šurumburums”, “Krikumkrakumi” u.c. Osmanis veidojis arī bērnu prozas un dzejas antoloģijas, kā arī bērnu sadzīves folkloras krājumu “Lielais sklandrausis”.

  • 9. jūlijs – Jūras svētku diena

“Kas ir laime? Tās ir baltas smiltis, debeszilas debesis un sāļa jūra.”
(Frederiks Beigbeders)


Latvijā ik gadu jūlija otrajā sestdienā tiek svinēti Jūras svētki jeb, kā tos arī dēvē — Zvejnieksvētki. Svētkos tiek godināti dabas spēki, jūras varenums un cilvēki, kuru darbs ir saistīts ar jūru un zvejniecību. Zvejnieku svētku pirmsākumi meklējami 1936. gadā — Pāvilostā, bet gadiem ejot, tie jau ir kļuvuši par tradīciju un plaši apmeklētu pasākumu. Uz Zvejnieksvētkiem mājās sabrauc ģimenes, kuras lepojas ar to, ka ir nākušas no zvejniekciema, ka viņu senči zvejnieki šo ciemu ir cēluši un iet zvejā joprojām.

Informāciju sagatavoja
Līga Daudzvārde
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī
Izstādes janvārī
Izstāde “Pasaules tautu ābeces”
PASAULES TAUTAS, TO VALODAS UN ĀBECES