Izstādes Rēzeknes filiālbibliotēkā

No 2020. gada 16. līdz 29. septembrim

,

Septembra otrajā pusē Rēzeknes filiālbibliotēka apmeklētājiem piedāvā divas jaunas literāras izstādes: “Kriminālromānu karalienei Agatai Kristi – 130” un “26.septembris – Eiropas Valodu diena”.

15. septembrī leģendārajai kriminālromānu karalienei, kā Agatu Kristi dēvējuši laikabiedri un viņas talanta cienītāji, apritētu 130 gadi. Pazīstamā angļu kriminālromānu, stāstu un lugu autore, rakstniece dzimusi 1890. gada 15. septembrī Devonšīras grāfistē Anglijas dienvidrietumos, bet mirusi 1976. gada 12. janvārī Oksfordšīrā.  Kristi kopumā ir sarakstījusi teju 90 romānu un stāstu, un tie ierindojas visu laiku visvairāk pārdoto literatūras darbu saraksta trešajā vietā tūlīt aiz Bībeles un Viljama Šekspīra darbiem. Arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas un tās filiāļu krājumos ir daudz Agatas Kristi grāmatu, kas reproducētas arī audio formātā un Braila rakstā. No 16. līdz 29.septembrim Rēzeknes filiālbibliotēka apmeklētājus aicina ielūkoties literatūras izstādē “Kriminālromānu karalienei Agatai Kristi – 130” .

 Savukārt 26. septembrī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs kopš 2001. gada svin Eiropas Valodu dienu, kas ir valodu daudzveidības svētki – diena, lai jaunus un vecus rosinātu mācīties valodas. Daudzvalodība ir noteikta ES līgumos un atspoguļo ES kultūru un valodu daudzveidību. ES pilsoņiem ir tiesības piekļūt ES dokumentiem savas valsts oficiālajā valodā, kā arī rakstīt ES institūcijām un saņemt atbildi savā valodā. Tematiska izstāde “26.septembris – Eiropas Valodu diena” iepazīstinās ar Rēzeknes filiālbibliotēkas krājumā esošajām vārdnīcām un grāmatām par valodām. Arī šī izstāde būs pieejama no 16. līdz 29.septembrim.

Laipni aicināti!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Nenopietna pēcpusdiena “Aprīlis – joku mēnesis”
Lasām kopā ar suni
Strazdulēnu skola. “Lieldienas gaidot”