Jelgavas filiāle atsāk ekskursijas pa Jelgavu

2023. gada 27. aprīlī

, ,

Jelgavas filiālbibliotēkā 27. aprīlī atklājām tūrisma sezonu ar ekskursiju “Jaunumi Vecpilsētas ielā”. Ekskursijas pasākumu ciklā “Pazīsti Jelgavu” aizsākām 2022. gada otrā pusē. Bet apskates vietu Jelgavā ir pietiekami, un nāk klāt jauni objekti.

Šoreiz apmeklējām nesen atklāto ekspozīciju Jelgavas Vecpilsētas mājā. Māja, kura celta 18. gs. beigās, ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un viena no senākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Vecpilsētas mājā iekārtota moderna interaktīva ekspozīcija par senās Jelgavas agrāko laiku interjera un būvniecības tendencēm, pašas mājas vēsturi, kā arī unikālo mājas rekonstrukcijas procesu.

Diena bija pavēsa, bet saulaina, un ekskursantu grupu priecēja iespēja iziet svaigā gaisā, labā kompānija un iespēja uzzināt ko jaunu par savu pilsētu. Bibliotēkas vadītāja kā gide pievērsa uzmanību dažādiem interesantiem ēkas elementiem, kā trinīšu griestiem, niedru segumam zem apmetuma, pastāstīja par atjaunošanas darbiem.

Ekspozīcijā izmantoti inovatīvi un interaktīvi risinājumi – videomateriāli, animētas fotogrāfijas, audiogidi. Stāsti, kurus varēja noklausīties audiogidā, īpaši nozīmīgi ir pilnībā neredzīgiem cilvēkiem. Ekspozīcijā palīdzēja iejusties arī īpaši radīti skaņdarbi un sadzīves skaņas. Priecē, ka līdz ar dažādu tehnoloģiju izmantošanu, muzeju un citu apskates vietu ekspozīcijas kļūst pieejamākas arī cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Gunta Trana
Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja

Foto: Gunta Trana

APRĪLIS – JOKU MĒNESIS