KAFIJAS PAUZE ar japāņu valodas un kultūras lektoru Dr. Uģi Nasteviču

2023. gada 15. martā plkst. 15.00

,

Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā 15. martā plkst. 15.00 aicina uz tiešsaistes tikšanos «KAFIJAS PAUZE ar japāņu valodas un kultūras lektoru Dr. Uģi Nasteviču». Pasākums notiks klātienē vai to varēs skatīties tiešraidē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas YouTube kanālā.

Plakāts "KAFIJAS PAUZE ar japāņu valodas un kultūras lektoru Dr. Uģi Nasteviču

Latvijas Neredzīgo bibliotēka Braila (neredzīgo) rakstā reproducējusi Uģa Nasteviča grāmatu “Japāņu dzeja”.

Grāmata “Japāņu dzeja” apkopotas vairākas japāņu tankas un citi dzejas darbi. Braila rakstā tā iznākusi ar vārsmu izrunas pierakstu japāņu valodā un atdzejojumu latviešu valodā, kā arī ar trim takstilām ilustrācijām. Krājumam klāt pievienots audio disks, kurā vārsmas un citi dzejas darbi skan japāņu un latviešu valodās. Tekstus japāņu valodā ielasījis viesstudents Daiki Kobajaši no Odavaras, Japānā, bet latviešu valodā – atdzejotājs Uģis Nastevičs. Audio ieraksta mērķis ir dot grāmatas lasītājiem iespēju iemācīties kādu tanku japāņu valodā. Lai to varētu izdarīt, nepietiek tikai zināt kā to pateikt, bet jāzina arī kādā intonācijā un ar kādiem uzsvariem to jāizrunā.

Lai iepazīstinātu ar šo unikālo grāmatu, Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā Strazdumuižas ielā 80 15. martā plkst. 15.00 rīkos tiešsaistes tikšanos «Kafijas pauze ar japāņu valodas un kultūras lektoru Dr. Uģi Nasteviču». Pasākumu varēs gan apmeklēt klātienē, gan skatīties tiešraidē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas YouTube kanālā. Tiešraides skatītāji varēs uzdot jautājumus un izteikt komentārus.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja
29137112

Informējam, ka pasākumu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!


Līdzīgie raksti:

Sprīdītis vieglajā valodā
TIKŠANĀS AR ŽURNĀLISTU ANSI BOGUSTOVU
Audiogrāmatas “ZVAIGŽŅU DĀRZI” atvēršanas svētki
Ekskursija
Vieglās valodas mēnesī aktualizēs informācijas pieejamības jautājumus