KAFIJAS PAUZE ar Noru Ikstenu

2023. gada 22. novembrī plkst. 14.00

,

Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina ikvienu interesentu 22. novembrī plkst. 14.00 uz tiešsaistes tikšanos «KAFIJAS PAUZE ar Noru Ikstenu». Noslēdzot Latvijas 105. jubileju, bibliotēka Braila rakstā reproducējusi Noras Ikstenas grāmatu «Mātes piens». Līdz šim cilvēki ar lasīšanas grūtībām grāmatu varēja klausīties audio formātā, taču tagad to var lasīt arī Braila rakstā un palielinātā drukā.

Plakāts "KAFIJAS PAUZE ar Noru Ikstenu"

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas krājumā ir 19 Noras Ikstenas grāmatas, no kurām astoņas ir kādā no pielāgotiem formātiem. Tagad tiem pievienojas arī grāmata «Mātes piens» Braila rakstā. Tā kā autore grāmatu rakstījusi neierastā formātā, t.i., nenosaucot personvārdus un neievietojot dialogus pēdiņās, vajadzēja meklēt veidu, kā grāmatas vēstījumu nodot neredzīgiem lasītājiem. Pateicoties Noras Ikstenas atsaucībai, risinājumu atradām un tagad grāmatas teksti Braila rakstā pielāgoti atbilstoši neredzīgiem lasītājiem.

Autore Nora Ikstena par savas grāmatas iznākšanu Braila rakstā saka: «No sirds priecājos, ka «Mātes pienu» būs iespējams lasīt neredzīgiem ļaudīm. Ja kaut viens no šiem cilvēkiem, kuriem laupīta acu gaisma, sajutīs bezrobežu mīlestības gaismu, kas valda starp māti un meitu šajā grāmatā, jau būšu pateicīga liktenim un Dievam.»

Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina ikvienu interesentu 22. novembrī plkst. 14.00 uz tiešsaistes tikšanos «KAFIJAS PAUZE ar Noru Ikstenu». Pasākums notiks klātienē Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Strazdumuižas ielā 80, Rīgā, kā arī tiešraidē tiks raidīts Latvijas Neredzīgo bibliotēkas YouTube kanālā. Skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus un izteikt komentārus.

Informāciju sagatavoja
Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja
29137112

Informējam, ka pasākumu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!


Līdzīgie raksti:

TIKŠANĀS AR ŽURNĀLISTU ANSI BOGUSTOVU
Audiogrāmatas “ZVAIGŽŅU DĀRZI” atvēršanas svētki
Ekskursija
Vieglās valodas mēnesī aktualizēs informācijas pieejamības jautājumus
“Sprīdītis” vieglajā valodā tiešsaistes priekšā lasīšana