LATVIJAS NEREDZĪGO BIBLIOTĒKA IZDOD GRĀMATU ZĪMJU VALODĀ!

2023. gada 14. novembrī plkst. 15.00

,

Latvijas Neredzīgo bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību laidusi klajā grāmatu «Eža kažociņš zīmju valodā». Līdz šim bibliotēka izdevusi pielāgotu literatūru audioformātā, palielinātajā drukā, Braila rakstā un, kopš 2022. gada, arī vieglajā valodā. “Eža kažociņš zīmju valodā” ir pirmais bibliotēkas mēģinājums pielāgot literatūru cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.

Plakāts "Eža kažociņš zīmju valodā"

Nedzirdīgo zīmju valoda ir īpaša saziņas sistēma, kam raksturīga noteikta leksika un gramatiskā uzbūve. Tā cilvēkam ar dzirdes traucējumiem ir pirmā valoda, kurā viņš iemācās sarunāties, savukārt drukātā vārda lasīšana/rakstīšana viņam ir jau otrā valoda. Tāpēc par pamatu latviešu tautas pasakai “Eža kažociņš zīmju valodā” bibliotēka izvēlējās šīs grāmatas versiju vieglajā valodā.


“Darbs pie izdevuma zīmju valodā mūsu bibliotēkai ir unikāla pieredze, kas nebūt nebija viegls, taču esam gandarīti ar paveikto. Paldies Latvijas Nedzirdīgo savienības speciālistiem, īpaši Ilonai Liniņai, par ieguldījumu grāmatas tapšanā.

Līdz šim Latvijā izdoti pavisam nedaudz drukātu grāmatu zīmju valodā, tāpēc nepieciešamība pēc šāda veida grāmatām ir ļoti liela. Esam pārliecināti, ka mūsu izdevums būs noderīgs kā bērniem, tā arī pieaugušajiem. Kaut arī mūsdienu pasaulē aizvien vairāk ienāk tehnoloģijas un arī mūsu bibliotēka grāmatas izdod ne tikai drukātā veidā, bet arī audioformātā, esam pārliecināti par drukātu izdevumu nepieciešamību un ilgtspēju,” uzsver projekta vadītāja Gunta Bite.

Grāmata izdota projekta «Latviešu tautas pasakas «Eža kažociņš» tulkošana (adaptēšana) un izdošana zīmju valodā» ietvaros, kas īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Grāmatas atvēršanas svētki notiks 14. novembrī plkst. 15.00 Latvijas Nedzirdīgo savienībā Rīgā Elvīras ielā 19 k-2.

Informējam, ka pasākumu fotografēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts, tad pirms pasākuma par to pasaki fotogrāfam!

Informāciju sagatavoja
Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja
29137112


Līdzīgie raksti:

Sprīdītis vieglajā valodā
TIKŠANĀS AR ŽURNĀLISTU ANSI BOGUSTOVU
Audiogrāmatas “ZVAIGŽŅU DĀRZI” atvēršanas svētki
Ekskursija
Vieglās valodas mēnesī aktualizēs informācijas pieejamības jautājumus