Lielie lasīšanas svētki 2024

2024. gada 23. martā

, , ,

23. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” (uzzinājām, ka Francijā tā ir “Neuzpērkamā žūrija”) svinīgs noslēguma pasākums. Tie ir ikgadējie Lielie lasīšanas svētki, ko apmeklēja grāmatu vērtētāji no visas Latvijas, tika sumināti lasītāko grāmatu autori, tulkotāji un izdevēji.

Svētkus vadīja TV personība Māris Grigalis, muzicēja tautas mūzikas apvienība “Raxtu Raxti”.

2023. gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veidoja 24 grāmatas no 5 izdevniecībām. Lai lasīšana būtu aizraujoša ikvienam no pusaudžu vecuma līdz dalībai vecāku žūrijā, grāmatu tematika bija daudzveidīga – gan veltīta mūsdienu aktuāliem jautājumiem, gan ļāva ielūkoties pagātnē, gan piedāvāja pasakainu fantāzijas lidojumu. Varēja lasīt dzeju, aplūkot un izpētīt komiksus, skaitīt skaitāmpantus, izvēlēties un vienā naktī izlasīt romānus, lēnām baudīt stāstu krājumus un priecāties par lielisko ilustratoru devumu.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka sadarbībā ar Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra audzēkņiem un skolotājiem, protams, arī aktīvi piedalījās šajā žūrijā, tādējādi iegūstot tiesības piedalīties pasākumā “Lielie lasīšanas svētki”. (Svētku ierakstu skaties šeit.)

Foto: Gundega Tabaka

Lūk, bērnu iespaidi:


“Jau otru gadu pēc kārtas man bija iespēja piedalīties Lielajos lasīšanas svētkos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Biju patīkami pārsteigta, ka arī šogad pasākuma vadītājs bija atraktīvais Māris Grigalis, kurš atcerējās mūs. Esmu priecīga, ka 11+ kategorijā galveno balvu saņēma Dzintara Tilaka grāmata “Zlatas ceļš”. Tā šogad bija arī mana mīļākā grāmata no bērnu žūrijas.

Pasākumā uzstājās grupa “Raxtu Raxti”. Priecājos dzirdēt arī manu mīļāko dziesmu “Es izjāju prūšu zemi”.

Bijām priecīgi pēc koncerta satikt grupas dalībnieku Edgaru Kārkli, kurš parādīja un vairāk pastāstīja mums par dūdām. Diena izdevās ļoti.”

Marta Čehoviča, 13 gadi


“Lielajos lasīšanas svētkos 2024 man patika, ka grāmata “Skeleta Juhana gaitas” ieguva nomināciju. Un vēl man patika, ka Māris Grigalis uzdeva jautājumus. Es gribētu apmeklēt lasīšanas svētkus”.

Kristers Pučka, 11 gadi


“Es tās nominācijas atbalstu īpaši tām grāmatām, kuras līdz galam vai vispār nezinu, bet šogad es izvirzītu vēl vienu grāmatu nomināciju, ja tas man būtu iespējams, pat divas. Man vislabāk patika sākot no nominācijas 1. Šajās nominācijās sākās tāda kā minēšanas spēle, jo visi mēģināja uzminēt grāmatas nosaukumu un tas padarīja visu interesantāku, jo nekad nevar zināt, kuram izdosies uzminēt īsto nosaukumu. Man visvairāk pietrūka, piemēram, 5. vai 9. Un nominācija, kurā bija iebalsota grāmata “Zlatas ceļš”. Tās nominācijas varētu būt “Priecīgākā grāmata” un “Aizkustinošākā grāmata”.”

Alberts Frīdenbergs, 13 gadi


“Mans bērnu žūrijas lielais pasākums.

Man ļoti patika pasākums! Tā ir unikāla iespēja atkal satikt lasītājus no visas Latvijas. Pasākuma vadītājs bija ļoti foršs un enerģijas pilns, tāpat kā pagājušajā gadā. Pasākuma beigās uzstājās grupa “Raxtu Raxti”. Viņi uzstājās superīgi un kolosāli! Man kopumā ļoti patika pasākums”.

Nameda Bronka, 17 gadi


“Man patīk lasīt grāmatas! 23. martā biju Nacionālajā bibliotēkā uz lasītāju Žūrijas noslēguma pasākumu. Bija ļoti daudz cilvēku. Man patika, ka spēlēja uz dūdām!”

Dāvis Znotiņš, 9 gadi


Organizatoru novēlējumā izskanēja – lasīt, lasīt, lasīt! Rakstīt pašiem un pašiem arī zīmēt komiksus un ilustrācijas.

Līdz nākošajiem Lielās lasīšanas svētkiem!

Informāciju sagatavoja
Gundega Tabaka
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

Tikšanās ar etnogrāfi Indru Čeksteri
Ekskursija
Ekskursija
KAFIJAS PAUZE AR ZANI DAUDZIŅU
Audiogrāmatas “Zvaigžņu dārzi” atvēršana