Literāri muzikāla pēcpusdiena “Izjust, kā dvēsele zied”

, ,

16. janvārī plkst.15.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā notika literāri muzikāla pēcpusdiena “Izjust, kā dvēsele zied”, atzīmējot latviešu rakstniecei Annai Saksei – 115.

Anna Sakse

“…vajag tikai pastiept rokas,
lai viss, ko tu vēlies,
mīla, draudzība un prieks,
sabirtu tajā kā zvaigznes
no zaļganajām vasaras debesīm.”
(A.Sakse)

“Pasakas par ziediem” lasītājam kļūst par tiltu no iztēles uz realitāti un otrādi. Pasakās brīnumainais, pasakainais it kā ir ap mums vienmēr bijis, tepat mūsu ikdienā noticis un notiek. Mēs tikai neesam pratuši to saskatīt. Viņas pasakās nav distances starp to, ko rakstniece stāsta, un dzīvi, ko mēs dzīvojam. Tās nestāsta par sapņu un ilgu skaistumu, bet gan slavina darbību, pašaizliedzību, jūtām bagātu cilvēku, apliecina dzīves, dzīvības un pasaules skaistumu.

Literāri muzikālo pēcpusdienu pavadījām, lasot dvēseliskās pasakas par ziediem un klausoties dažādu autoru un izpildītāju dziesmās par ziedu tematiku. Kopīgi atcerējāmies tādas autores literārās pasakas kā “Magoni”, “Pienenīti”, “Vijolīti”, “Ūdensrozi”, kā arī pasaku “Ķirsis” mūsu lasītāju Alda Riekstiņa un Ilgvara Hofmaņa lasījumā. Starp pasaku lasījumiem noskaņu radīja skaistas, visiem zināmas dziesmas par ziedu tematiku. Visiem pārsteigumu bija sagatavojuši bibliotēkas lasītāji Guntars Viņķis (ģitāra) un Aldis Riekstiņš (balss), kuri izpildīja divas brīnišķīgas dziesmas — “Mežrozīte” un “Mežābele”. Tas ļāva visiem pasākuma apmeklētājiem vienoties kopīgās dziesmās.

Paldies visiem pasākuma apmeklētājiem un mūsu lasītājiem Aldim Riekstiņam, Guntaram Viņķim un Ilgvaram Hofmanim par aktīvu dalību tajā!

Tiksimies nākamajos bibliotēkas pasākumos!

LAN bibliotekāre
Sigita Irša

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS