Muzikāla pēcpusdiena “Arnoldam Skridem – 95”

2022. gada 29.aprīlī plkst. 14.00

Pasākuma ciklā “Lai sabirst notis kā sapņi” 29.aprīlī plkst. 14.00 bibliotēkas lasītavā Rīgā notiks diriģentam Arnoldam Skridem veltīta muzikāla pēcpusdiena.

Plakāts "Arnoldam Skridem – 95"

Koru diriģents, pedagogs un kultūras darbinieks Arnolds Skride dzimis 1927.gada 15.aprīlī. Paralēli mācībām Jāzepa Mediņa mūzikas skolā, vēlāk arī Latvijas konservatorijā, A. Skride sāka vadīt Latvijas izdevniecību un grāmatu tirdzniecības darbinieku kori “Varavīksne”.

Kad 1960. gadā bez vadības palika Latvijas Neredzīgo biedrības jauktais koris, par kora diriģentu tika iecelts Arnolds Skride. Bija jāpaiet laikam, līdz diriģents sāka izprast un pielāgoties neredzīgajiem dziedātājiem. Kad diriģents un koristi bija viens otru pieņēmuši un izpratuši, sākās pilnvērtīga darbība —  tajā laikā korī dziedāja līdz pat 70 dziedātāju.

A. Skride vairākkārt ievēlēts Rīgas Latviešu biedrības domē un valdē, pildījis arī biedrības priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Par nopelniem Latvijas labā A. Skride apbalvots ar IV pakāpes Triju Zvaigžņu ordeni.

2010. gada 1. decembrī VSAC “Rīga” Juglas filiāles zālē Skride pēdējo reizi stājās kora priekšā. Tā paša gada 22. decembrī diriģents devas mūžībā. Arnolds Skride apglabāts Rīgas 1. Meža kapos, kur uzstādīts viņam veltīts piemineklis.

Par Arnoldu Skridi var lasīt Latvijas Neredzīgo bibliotēkas grāmatā “Klusie vēstures veidotāji” (grāmata pieejama palielinātā drukā, Braila rakstā un audio). Savukārt par Skridu ģimeni var lasīt Birutas Eglītes grāmatā “Vienas ģimenes fenomens” (grāmata pieejama gan Braila rakstā, gan audio).

Ieva Jēkabsone
bibliotekārs-sociālo mediju speciālists

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!

Informācijas avots

APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Nenopietna pēcpusdiena “Aprīlis – joku mēnesis”
Lasām kopā ar suni
Strazdulēnu skola. “Lieldienas gaidot”