Muzikāls pasākums “Saules balss īpašnieks Jānis Zābers”

2023. gada 20. septembrī plkst. 14.00

20. septembrī plkst. 14.00 aicinām uz muzikālu pasākumu “Saules balss īpašnieks Jānis Zābers”. Pasākumā piedalīsies muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kā arī mūziķes Elīza Kupruka un Maija Eva Fogele.

Plakāts pasākumam "Saules balss īpašnieks Jānis Zābers"

Jānis Zābers (dzimis 1935. gada 11. augustā Madonas apriņķa Meirānu pagastā, miris 1973. gada 25. martā Rīgā no smadzeņu audzēja) bijis latviešu operdziedātājs, viens no spilgtākajiem talantiem izpildītājmākslā, atstājis paliekošu ieguldījumu opermūzikā, kamermūzikā, vieglajā žanrā. Zināšanas un prasmes papildinājis itāļu valodas kursos Ļeņingradā, stažējies Milānas operteātrī La Scala un nākamajā stažēšanās posmā no 1964. gada janvāra līdz jūnijam J.Zābers Milānas operteātrī La Scala pilnveidojis vokālo prasmi. Pēc atgriešanās
Latvijas PSR strādājis Valsts operas un baleta teātrī.

Muzikālajā pasākumā tiks atskaņoti fragmenti no bibliotēkas skaņu ierakstu studijā ieskaņotās audiogrāmatas “Pusvārdā: Jānis Zābers”(grāmata pieejama arī parastajā iespieddrukā). Skanēs arī paša mākslinieka izpildītās dziesmas, kā arī dziesmas Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas studentes Elīzas Kuprukas un Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas absolventes, mūziķes Maijas Evas Fogeles izpildījumā.
Vēlmi piedalīties šajā muzikālajā pasākumā izteikusi arī grāmatas “Pusvārdā: Jānis Zābers” autore, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

Gaidīsim jūs visos pasākumos!

Gundega Tabaka

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Nenopietna pēcpusdiena “Aprīlis – joku mēnesis”
Lasām kopā ar suni