JELGAVAS FILIĀLĒ Noslēdzies projekts “Sadzirdēt rakstnieku”

No 2021. gada 9. septembra līdz 20. oktobrim

, ,

LNerB Jelgavas filiālbibliotēkā noslēdzies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstīts projekts “Sadzirdēt rakstnieku”. Projekta mērķis bija sekmēt interesi par latviešu literātiem un viņu grāmatām. Projekta gaitā lasītāji un bibliotēkas apmeklētāji varēja tikties ar dzejnieku un publicistu Hariju Krūzi, rakstnieci un dzejnieci Ievu Samausku un rakstnieci un dzejnieci Maiju Laukmani.

Tikšanās un sarunas ar autoriem bagātināja un iedvesmoja ne tikai klausītājus, bet arī uzaicinātos rakstniekus. Tika stāstīti interesanti kopēju atmiņu stāsti, domu apmaiņa par literatūras lomu mūsu dzīvē un pat spēlētas improvizācijas spēles.

Harijs Krūze jau bija pirms vairākiem gadiem ticies ar mūsu lasītājiem. Uz tikšanos 2021. gada 9. septembrī visi nāca, kā uz sarunu ar labu draugu. Smējāmies par dzejnieka asprātībām. Aizdomājāmies par dzīves atziņām, ar kurām padalījās autors. Harijs Krūze ir jelgavnieks. Mums bija ko kopā atcerēties: par skolotājiem, ārstiem, peldvietām, padomju laikiem.

Projekta laikā 11. oktobrī Ieva Samauska viesojās Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolā, kur bērniem lasīja savu dzeju un spēlēja spēli – izdomā atskaņas vārdu. Dzejniece bija sagatavojusi skaistas kartiņas ar saviem dzejoļiem un dāvāja tās mazajiem klausītājiem.

Savukārt 20. oktobrī tikšanos ar Maiju Laukmani Jelgavā lasītāji beidza ar vienošanos, ka satiksimies vēlreiz! Rakstnieces humors un atraktivitāte iepriecināja klausītājus. Jautra bija arī Maijas Laukmanes grāmatu izstāde – vairāk kā 50 grāmatas tika padotas no rokas rokā, lai lasītāji varētu aptvert autores radošā veikuma apmērus.

Visas tikšanās apliecināja, ka mūsu lasītājiem interesē sarunas par literatūru, grāmatām un rakstniecību. Pateicības vārdi un ziedi autoriem norādīja, ka lasītājiem ir svarīgi satikt iemīļotus rakstniekus.

Dace Labdzere
Jelgavas filiāles vadītāja

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS