Raits Valters. Barikāžu aculiecinieks

2023. gada 17. janvārī plkst. 16.00

,

17. janvārī plkst. 16.00 bibliotēkā Rīgā notiks tikšanās ar operatoru, režisoru un aculiecinieku Raitu Valteru, kurš sistemātiski fiksējis Atmodas tuvošanos un vēlākos notikumus. 2001. gada dokumentālās filmas “Mūsu barikāžu laiks” fragmentu skatīšanās, Raita Valtera atmiņas par barikāžu laika notikumiem.

Plakāts "Raits Valters. Barikāžu aculiecinieks"

“Simtiem sakurtu sārtu
Pret janvāra debesīm liesmo
Tie ir tavi goda vārti
Slēgti ar tautas dziesmu.
Tie vīri, kam rokās tavs karogs celts
Tā Latvija ir tava brīvība.
Tie vīri Latvija ir tavs zelts, tavs gods un tava dzīvība.”
(Kristīne Dina Bitēna)

Filma “Mūsu barikāžu laiks” — šodien jau mitoloģizēts, bet 1991. gada janvārī — tautas vienotības un gara spēka atmodas realitāte. Latvijas un visas Baltijas tautu griba pasaulē liecināja, ka Eiropā sevi piesaka trīs civilizētas tautas, kuras prasa atzīt savas tiesības. Kas bija šis fenomens? Romantiska aizrautība, liktens nolemtība, Dieva dāvana vai likumsakarība, par to filmā gan politiķis, gan diplomāts, gan žurnālists, gan paši barikāžu sargi.

Šobrīd aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Barikāžu laiks 1991. gada janvārī ir viens no spilgtākajiem un patriotiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē. Barikādes, tāpat kā Baltijas ceļš, uzskatāmas par izciliem nevardarbīgas pretošanās piemēriem, kā arī būtiskiem notikumiem Latvijas vēsturē.

Informāciju sagatavoja
Līga Daudzvārde
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!


Līdzīgie raksti:

Tikšanās ar etnogrāfi Indru Čeksteri
Ekskursija
Ekskursija
LAI ZIED KOŠI JĀŅU NAKTS!
KAFIJAS PAUZE AR ZANI DAUDZIŅU