Rīgā notiks vasaras Saulgriežu ielīgošana

2023. gada 21. jūnijā plkst. 14.00

Trešdien, 21. jūnijā, plkst. 14.00 bibliotēkā Rīgā notiks vasaras Saulgriežu ielīgošana.

Plakāts "Vasaras Saulgriežu ielīgošana"

Jāņi ir gadskārtas svētki ar ļoti bagātām tradīcijām. Jau labu laiku pirms Jāņiem sākas gatavošanās svētkiem — tiek dziedātas Jāņu dziesmas, siets Jāņu siers, cepti pīrāgi, darīts alus un veikti daudzi citi veikti saimnieciski sagatavošanās darbi, lai nedotu Jāņu bērniem iemeslu apdziedāt sētas ļaudis par nevīžību un slinkumu.

Ielīgošanā piedalās Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas absolvente, mūziķe Maija Eva Fogele un Daugavpils mūzikas koledžas absolvents, Latvijas Neredzīgo rehabilitācijas centra mūzikas pulciņa vadītājs, mūziķis Dmitrijs Gavrilovs, ar bibliotēkas darbinieku piedalīšanos.

Vasaras saulgrieži ir vasaras pašā viducī, tādēļ aicinām šos brīnumskaistos un latviešu tautai tik nozīmīgos svētkus svinēt kopā ar mums.

Gundega Tabaka

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!

Sarunu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Bibliotēka dodas pie kaķiem
STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”