Sadzīves komēdija “Sievasmātes senču laiki” bibliotēkā Rīgā

2022. gada 26. novembrī plkst. 13.00

Sestdien, 26.novembrī, plkst. 13.00 bibliotēka Rīgā aicina savus lasītājus uz Latgales rakstnieces Danskovītes sadzīves komēdiju “Sievasmātes senču laiki”.

Plakāts "Sievasmātes senču laiki"

Ar sadzīves komēdiju “Sievasmātes senču laiki” iepazīstinās Šķēdes Dailas amatierteātris, kas jau 22 gadus darbojas Saldus novada Šķēdes pagastā. To vada režisore Daila Medne.

Amatierteātra dalībnieki ne reizi vien skatītājus priecējuši ar Danskovītes darbiem, piemēram: “Antons un ekstrasensi”, “Antons izklaidējas” u.c. Pirms vairākiem gadiem Šķēdes Dailas teātris ciemojās bibliotēkā ar pašu sarakstītu ludziņu “Nepilns simts”.

Danskovīte (īstajā vārdā Anita Ločmele; 1961) ir dramaturģe, latviešu valodas un literatūras skolotāja, amatierteātra “Palādas” režisore. Pēc Danskovītes tautas komēdijas “Ontans i Anne” motīviem Latvijas Nacionālajā teātrī tapuši iestudējumi – “Latgola.lv 1” (2010) un “Latgola.lv 2” (2014), kas ieguva plašu popularitāti. Dramaturģe ieguvusi Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”, Autortiesību bezgalības un Nikodema Rancāna balvu.

“Danskovīte šobrīd ir vispieprasītākā un visatzītākā dramaturģe Latgalē. Viņa pēc 60 gadu pārtraukuma ir atsākusi savulaik Latgalē tradicionālo dramaturģijas žanru, kad autori sacerēja lugas noteiktam teātrim, noteiktam dramatiskajam kolektīvam, zinot aktieru spējas un atbilstību noteiktai tēlu grupai, un lugu sižetus izvēlējās no vienkāršo ļaužu sadzīves, vai tos atrada Latgales cilvēkiem aktuālajās dzīves un domāšanas veida tēmās.” (Antons Slišāns)

Par izrādi:

Lugā atainota divu paaudžu atšķirīgo uzskatu sadursme, tai skaitā par saimniekošanu un seno tradīciju saglabāšanu. Savstarpējo attiecību šķetināšana mijas ar sadzīviskiem, humoristiskiem pārpratumiem.

Ieva Jēkabsone
bibliotekārs-sociālo mediju speciālists

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Nenopietna pēcpusdiena “Aprīlis – joku mēnesis”
Lasām kopā ar suni