Sarunu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”

2024. gada 24. aprīlī

, ,

24. aprīlī bibliotēkas lasītavā notika sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”.

Sarunā piedalījās Lingita Lina Henritiusa – Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes doktorantūras studente. Viņa dalījās savās atmiņās, stāstīja par to, kāpēc ir svarīgi piedomāt, kādus vārdus un kāpēc mēs izvēlamies dažādu minoritāšu grupu apzīmēšanai. Neizpalika arī ieskats viņas pētījumā par stereotipiem, romu vēsturi un izskanēja dažādas anekdotes par minoritāšu grupām, uzsvaru liekot uz romiem.

Veselības iemeslu dēļ, diemžēl, izpalika dzīvespriecīgā un draudzīgā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 8. klases skolēna Samira Gasperoviča dziedātās romu tautas dziesmas.

Noslēgumā kopīgi dziedājām Raimonda Paula un Leona Brieža dziesmu “Dāvāja Māriņa”, kuru romu valodā tulkojis Kaspars Antess.

Boliben boliben boliben dava kamja
Si da čaj, si da čaj, si da čaj ločija
Boliben boliben boliben bistirdža
Čajorjake del bahtori