Šogad diktāts tiks rakstīts arī Braila rakstā

9. novembrī plkst. 12.00

Pasaules diktāts latviešu valodā ir sabiedriskā labuma organizācijas “Nodibinājums “Pasaules valoda” pilsoniskā iniciatīva. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas piekto reizi pēc kārtas vienlaikus norisināsies klātienē vienpadsmit Latvijas pilsētās (Rīga, Ventspils, Liepāja, Valmiera, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Cēsis, Bauska, Ikšķile) un tiešsaistē visā pasaulē.

Šogad diktāta rakstīšana paredzēta 9.novembrī un to varēs rakstīt arī Braila rakstā. Šo iespēju piedāvā Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā Strazdumuižas ielā 80. To varēs darīt izmantojot Braila raksta rakstāmmašīnas vai tāfelītes ar grifeli.

Diktātā atzīmes netiks liktas, turklāt to varēs rakstīt, gan norādot savu vārdu, gan anonīmi, jo iniciatīvas mērķis ir sniegt iespēju ikvienam novērtēt savas zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā. Interesenti, kuri būs rakstījuši diktātu klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri būs uzdevumu pildījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt savā e-pastā aptuveni mēnesi pēc pasākuma norises.

Diktoru lomu, lasot diktātu klātienē, uzņemsies sabiedrībā pazīstami cilvēki. Latvijas Neredzīgo bibliotēkā tas būs aktieris Juris Kalniņš.

Pērn Pasaules diktātā latviešu valodā tiešsaistē un klātienē kopumā piedalījās 1648 interesenti. Klātienē deviņās Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 615 cilvēki. Interneta vietnē “raksti.org” tika iesniegti 1033 darbi no 26 valstīm.

Pieteikšanās diktātam Braila rakstā notiek līdz 8. novembrim Latvijas Neredzīgo bibliotēkā vai pa tālruni 67514513. Vietu skaits ierobežots.

Informāciju sagatavoja:
Gunta BiteLatvijas

Neredzīgo bibliotēkas pārstāve
Tālr. 29137112 ; [email protected]

APRĪLIS – JOKU MĒNESIS
Sarunu un dziesmu pēcpusdiena “Romi – savējie vai svešie?”
Nenopietna pēcpusdiena “Aprīlis – joku mēnesis”
Lasām kopā ar suni
Strazdulēnu skola. “Lieldienas gaidot”