“Sprīdītis” vieglajā valodā tiešsaistes priekšā lasīšana

2024. gada 15. maijā plkst. 14.00

Atzīmējot Vieglās valodas mēnesi, 15. maijā plkst. 14.00 aicinām apmeklēt Annas Brigaderes “Sprīdītis” vieglajā valodā tiešsaistes priekšā lasījumu bibliotēkas lasītavā, kā arī tiešraidē YouTube kanālā.

Plakāts "«Sprīdītis» vieglajā valodā tiešsaistes priekšā lasīšana"

Maijs ir Vieglās valodas mēnesis. Arī šo­gad Latvijas Neredzīgo bibliotēka to atzīmēs ar jaunu grāmatiņu viegla­jā valodā — Annas Brigaderes luga “Sprīdītis”.

Šobrīd ir pabeigta tekstu tulkošana vieglajā valodā un grāmata uzsākusi savu ceļu uz izdošanu. Zīmējumus grāmatai gleznojusi lieliskā un talantīgā Elīna Veinberga, kura dzīvo Anglijā, kopā ar vīru, trim bērniem un suni-asistentu Skārleti. Elīna ir ļoti īpa­ša, jo savas gleznas viņa glezno ar otiņu mu­tē. Elīnas zīmētais Sprīdītis jau iekarojis mū­su sirdis, un viņš noteikti patiks arī ikvienam lasītājam.

Elīna glezno gan portretus, gan ilustrē bērnu grāmatiņas. Mūsu bibliotēkā ir Evitas Nihnidovičas grāmata “Pirts pasakas bēr­niem”, ko ilustrējusi Elīna. “Sprīdītis” būs otra viņas ilustrētā grāmatiņa.

Aicinām arī Tevi atzīmēt Vieglās valodas mēnesi, apmeklējot Annas Brigaderes “Sprīdītis” vieglajā valodā tiešsaistes priekšā lasījumu 15. maijā plkst. 14.00 mūsu bibliotēkas lasītavā, kā arī tiešraidē YouTube kanālā. Pasākumā būs apskatāma arī grāmatā ie­kļau­to Elīnas Veinbergas oriģinālzīmējumu iz­stāde.

Gunta Bite
Braila raksta nodaļas vadītāja
29137112

Informējam, ka pasākumu fotografēs un filmēs. Iegūto materiālu bibliotēka ievietos publiski pieejamā vietā, t.sk., internetā. Ja nevēlies, lai tu tiktu fotografēts vai filmēts, tad pirms pasākuma par to pasaki bibliotekāram!

TIKŠANĀS AR ŽURNĀLISTU ANSI BOGUSTOVU
Audiogrāmatas “ZVAIGŽŅU DĀRZI” atvēršanas svētki
Ekskursija
Vieglās valodas mēnesī aktualizēs informācijas pieejamības jautājumus