“Strazdulēnu skolas” nodarbība “Vispasaules Drošāka interneta diena”

2023. gada 13. februārī

, , , ,

Šā gada 7. februārī jau 20. gadu pēc kārtas visā pasaulē atzīmēja Drošāka interneta dienu (DID2023). Tāpēc 13. februārī bibliotekāres Līga un Ieva devās uz Rīgas Strazdumuižas vidusskolu-attīstības centru, lai ar 5. līdz 8. klases audzēkņiem pārrunātu digitālo drošību. Bērni bija ļoti erudīti un aktīvi, iesaistījās sarunās un dalījās savās zināšanās.

Nodarbības sākumā noskaidrojām, kādiem nolūkiem skolēni izmanto internetu, cik daudz laika ikdienā pavada virtuālajā pasaulē un kādos sociālajos tīklos ir reģistrējušies. Kopīgi noskatījāmies video “Drošība internetā” un pārrunājām, ko jaunieši dara, lai sevi pasargātu digitālajā vidē.

Bērni ar lielu interesi noskatījās arī Drossinternets.lv sociālās kampaņas “Tu esi tas, ko Tu dari. Arī internetā.” video, kas aicināja jauniešus domāt par viņu aktivitātēm internetā un kā tās var ietekmēt ne tikai viņu tagadni, bet arī nākotni. Drossinternets.lv, iesaistoties jauniešu padomes pārstāvjiem un jauniešu vidū populārajiem digitālā satura veidotājiem Niklāvam Mičulim un Edgar Fresh, izstrādājuši sešus kampaņas video par tādām tēmām kā – cieņa citam pret citu, pārmērīga aizraušanās ar sociālo mediju izmantošanu, līdzsvars starp reālo un virtuālo pasauli. Pēc katra video kopā apspriedām un pārrunājām tikko dzirdēto.

Nodarbības noslēgumā, lai atgādinātu skolēniem, ka laiku var pavadīt interesanti arī bez interneta lietošanas, spēlējām vārdu paskaidrošanas un minēšanas spēli, kurā visi vārdi bija veltīti interneta un drošības tēmai.

Paldies skolēniem un skolotājām par aktīvo dalību nodarbībā!

Ieva Jēkabsone
bibliotekārs-sociālo mediju speciālists

Foto: Ieva Jēkabsone

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”