Strazdulēnu skolas nodarbības “Rudens nāca sētiņā”

2022. gada oktobris

, , ,

No 13.oktobra līdz 20.oktobrim Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā bibliotekāres Līga Daudzvārde un Gundega Tabaka tikās ar bērniem Strazdulēnu skolas nodarbībās “Rudens nāca sētiņā”. Tie bija bērni no PII “Laimes Lācis” grupiņas “Ķengurēni”, Rīgas Juglas vidusskolas PII 2., 4. un 8. grupas un Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra PII “Sapņudārzs” grupiņas.

Bērni nodarbību uzsāka, skanot dziesmām par rudeni, turot virs galvām stilizētus lietussargus un “brienot caur peļķēm” starp bibliotēkas plauktiem. “Uzspīdot saulītei”, viņi apsēdās uz spilventiņiem un kopīgi uzsāka sarunu par Latvijas gadalaikiem. Nonākot līdz gadalaikam RUDENS, bērni klausījās latviešu tautas pasaku “Kā kokiem izgāja”.

“Visu vasaru kokiem vajadzēja apmierināties tikai ar vienu uzvalku. Beidzot tas bija tiem galīgi apnicis. “Mīļais ruden, dod mums svētku uzvalkus!” Un rudens ķērās pie darba. Viens divi un jaunie uzvalki bija gatavi. Tie bija ļoti grezni: sarkani, dzelteni, brūni un rūsgani. Kad saule tos apspīdēja, tie izskatījās tā, it kā būtu samta vai zīda un zelta. Viss mežs nu laistījās, un kokiem bija liels prieks.”

Bērni apskatīja dažādu koku lapas un rudens sniegtās veltes (kastaņus, ozolzīles, pupas, zirņus utt.).

Un tad bija laiks asināt prātu! Mīklas!

Kā no zemes, cepure galvā. (Sēne)

Kāja sūnās, galdiņš ārā. (Sēne)

Vakarā dzimst, pa nakti aug, no rīta nāk ciemiņi. (Sēne)

Mazie ķipari pastāstīja, kādas sēnes viņi pazīst un kuras no tām ēdamas, kuras nē. Tad bija laiks doties sēņot! Groziņā tika liktas ēdamās sēnes, bet mušmires palika “mežā”.

Esot bibliotēkā, ir laiks arī grāmatām!

Kad grāmatas bija apskatītas un izlasītas, bērni varēja mieloties ar āboliem.

Lai rudens nāk sētiņā atkal nākošgad!

Gundega Tabaka

Foto: Ieva Jēkabsone, Līga Daudzvārde

STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
APRĪLIS – JOKU MĒNESIS