Strazdulēnu skolas nodarbības

2020. gada februāris

, ,

Februārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā ir notikušas trīs Strazdulēnu skolas nodarbības, kuru laikā Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 1.-5. klases skolēni veica izzinošas, literāras un radošas aktivitātes:

  • 11. februārī nodarbībā “Esi drošs internetā!” kopā ar skolēniem tika pārrunāti jautājumi par drošību internetā – gan kā pašam sevi pasargāt, gan par tehniskām iespējām, gan arī, kā atšķiras fakts no viedokļa, kā kritiski novērtēt un atbildīgi izraudzīties informācijas saturu un avotus un citi jautājumi, kas saistīti ar digitālās pratības un medijpratības elementiem. Skolēnu pārdomas rosināja Solvitas Denisas-Liepnieces stāsts bērniem “Caps – un ciet jeb Vilks manipulators”. Nodarbības laikā tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.
  • 18. februārī nodarbībā “Mini, mini mīkliņu” kopīgi tika lasīta aizraujošā Ievas Samauskas un Viviannas Marias Stanislavskas mīklu dzejoļu grāmata “Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā”, pētīta grāmatas ilustrāciju autores uzburtā pasaule un radītas savas neparastās mīklas.
  • 25. februārī nodarbībā “Putni dabā. Enciklopēdijas uzticams uzziņu avots” skolēni iepazina enciklopēdijas kā zinātnisku izdevumu, kas sniedz ziņas par vienu vai vairākām nozarēm, noskaidroja, ka informācija tiek izkārtota alfabētiski vai tematiski, pētīja un lasīja krāšņās enciklopēdijas bērniem par dažādiem putniem, kā arī pārbaudīja savas zināšanas viktorīnā “Interesanti fakti par putniem”.

Informāciju sagatavoja
Sigita Irša
Lasītāju apkalpošanas nodaļas bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

Ekskursija
Bibliotēka dodas pie kaķiem
Pakss. Mājupceļš
STRAZDULĒNU SKOLA “ES UN INTERNETS”
Soliņš un miskaste