Tikšanās ar kardiologu Andreju Ērgli

2023. gada 16. martā plkst. 14.00

,

Ceturtdien, 16. martā, plkst. 14.00 bibliotēkā Rīgā notiks tikšanās ar kardiologu un Latvijas Kardioloģijas centra vadītāju Andreju Ērgli.

Plakāts "Tikšanās ar kardiologu un Latvijas Kardioloģijas centra vadītāju Andreju Ērgli"

Andrejs Ērglis ir Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks.

Dzimis 1964. gada 25. decembrī Rīgā, ķīmiķa Andreja Ērgļa un ārstes fizioterapeites Asjas Eglītes ģimenē.  

Jaunībā Andrejs Ērglis aizrāvies ar neoreālismu, itāļu melnbalto kino, pats gribējis kino un mākslas vēsturi studēt. Taču dzīve tomēr iegriezusi viņu medicīnas ceļā, liekot turpināt dzimtas mediķu tradīciju. 

Andrejs Ērglis studēja Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultātē (1983—1989). Pēc studiju beigām sāka strādāt par asistentu Latvijas Kardioloģijas institūta Koronārās sirds slimības pētniecības laboratorijā, no 1991. gada par kardiologu un radiologu Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS).

1999. gadā A. Ērglis kļuva par PSKUS Invazīvās un neatliekamās kardioloģijas nodaļas vadītāju, bet 2005. gadā — par Latvijas Kardioloģijas centra vadītāju un Latvijas Kardiologu biedrības prezidentu. 

2007. gadā viņu ievēlēja par LU Medicīnas fakultātes asociēto profesoru, 2008. gadā par LU Kardioloģijas zinātniskā institūta direktoru un par LZA korespondētājlocekli. 

Arī abi Ērgļa dēli strādā medicīnā. Mārtiņš, jaunākais no abiem dēliem, ir ķirurgs, bet vecākais – Kristaps – strādā pētniecībā.  

Profesors Andrejs Ērglis savā lekcijā “Par sirds veselību un dzīvotprieku” runās par faktoriem, kuri ietekmē sirds veselību.

Informāciju sagatavoja
Līga Daudzvārde
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!


Līdzīgie raksti:

izstādes martā
Seminārs “kas jāzina ikvienam par 2. tipa cukura diabētu”
KAFIJAS PAUZE ar komponistu Zigmaru Liepiņu
Leļļu darbnīca. Noslēgums
Strazdulēnu skolas nodarbība. Būvēsim internetu!