TIKŠANĀS AR ŽURNĀLISTU ANSI BOGUSTOVU

2024. gada 8. maijā plkst. 14.30

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 8. maijā plkst. 14.30 aicina visus interesentus uz tikšanos ar žurnālistu un Eiropas Savienības ekspertu Latvijā Ansi Bogustovu.

Plakāts "Tikšanās ar žurnālistu Ansi Bogustovu"

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Robērs Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Eiropas diena tiks atzīmēta 8. maijā plkst. 14.30 tiekoties ar Eiropas Savienības ekspertu Latvijā un žurnālistu Ansi Bogustovu (dzimis 1976. gada 18. novembrī Bauskā). Viņš pastāstīs par žurnālista darba specifiku, kā kļūt par žurnālistu, kādas rakstura iezīmes nepieciešamas labam žurnālistam, ko nozīmē labs žurnālists un par savu darbu kā korespondentam Maskavā, gan ilgstoši Briselē.

“Mēs, latvieši, esam šeit nākuši garu un smagu ceļu, cauri vēstures līkločiem, cauri likteņa sitieniem un pārbaudījumiem, un mēs šeit izsakām savu vēlmi un gatavību pievienoties Eiropas Savienībai – tādai savienībai, kas mūs nav paņēmusi ar varu, ar viltu un brutālu spēku, bet tādai savienībai, kurā mēs nākam no savas brīvas gribas, paši pēc savas izvēles. Mēs vēlamies pievienoties šai brīvo, pārtikušo valstu saimei tamdēļ, ka tā ir bijusi sekmīga, tamdēļ, ka tā ir sevi pierādījusi. Mēs vēlētos pievienoties tām vērtībām, uz ko tā pastāv, ko viņa pārstāv, mēs ticam tām pašām vērtībām, kas ir: cilvēka dzīves vērtība, cilvēka tiesības, likuma vara.” (Vaira Vīķe-Freiberga)

Atzīmēsim Eiropas dienu kopā!

Gundega Tabaka

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!

TIKŠANĀS AR ŽURNĀLISTU ANSI BOGUSTOVU
Audiogrāmatas “ZVAIGŽŅU DĀRZI” atvēršanas svētki
Ekskursija
Vieglās valodas mēnesī aktualizēs informācijas pieejamības jautājumus