Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā “Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs”

2021. gada novembris

, ,

“Aizdedz sveci un lasi kopā ar Ziemeļvalstīm”

Novembrī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā norisinājās attālināti pasākumi “Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas” ietvaros. Tika lasīti Ziemeļvalstu autoru darbi, ievērojot Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijas un piedzīvojot rakstītā vārda burvju spēku. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Šī gada lasīšanai izvēlētās grāmatas vieno temats “Sapņi un ilgošanās”.

3. novembrī notika Rītausmas lasījums audio formātā bērniem, kurā lasījām fragmentus no Kārinas Ērlandsones grāmatas “Pērļu zvejniece”. Šī grāmata stāsta par jaunu meiteni Mirandu, labāko un prasmīgāko pērļu zvejnieci, un viņas centieniem iegūt daudzu kāroto pērli Acuraugu. Leģenda vēsta, ka tas, kurš šo pērli atradīs, nekad vairs ne pēc kā neilgosies. Rītausmas lasījumā attālināti ieklausījās Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra skolotājas Dace un Kristīne un 3., 4., 6., 7. klašu skolēni.

5. novembrī notika Krēslas lasījums Strazdumuižas Vietējā radio pieaugušajiem. Tajā lasījām Sallijas Salminenes klasisko romānu “Katrīna”, iepazīstot jauno Katrīnu, kas noslēdz laulību ar nabadzīgu jūrnieku, kad viņš meitenei uzzīmē sapņu pilis par abu gaidāmo kopdzīvi. Skarbo stāstu par Katrīnas dzīvi, kas ataino Olandes sievietes likteni, daudzu gadu gaitā ir lasījuši un iemīlējuši neskaitāmi lasītāji.

25. novembrī tika atsākta grāmatu un periodisko izdevumu priekšā lasīšana. Šoreiz lasījām dāņu rakstnieces Doritas Villumsenas romānu “Kaķa brīvdienas”. Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, bibliotēkas organizētajā pasākumā piedalījās lasītāji ar vakcinācijas/Covid-19 pārslimošanas sadarbspējīgu sertifikātu.

Sigita Irša
Lasītāju apkalpošanas nodaļas bibliotekāre

Seminārs “kas jāzina ikvienam par 2. tipa cukura diabētu”
BĒRNU ŽŪRIJAS 2023 NOSLĒGUMS