Aprīlis Balvu filiālbibliotēkā

2021. gada aprīlis

,

  • Izstāde “Pastariņš mājā, skolā un dzīvē”

Sirsnības un latviskuma pilnajā Ernesta Birznieka-Upīša grāmatā ”Pastariņa dienasgrāmata” var uzzināt  par Ziemeļkurzemes lauku sētu: ikdienas darbiem mājā, klētī, pagrabā un rijā. Un tam visam pa vidu zinātkārs puisēns, kura skatījumā tiek tēlota dzīve, kas rāmā nosvērtībā un gaišā priekā rit zēnam visapkārt.

Lai atzīmētu rakstnieka 150. dzimšanas dienu,  no 1. līdz 9. aprīlim apskatāma literatūru popularizējoša izstāde “Pastariņš mājā, skolā un dzīvē”. E.Birznieks-Upītis (1871–1960), īstajā vārdā Ernests Birznieks, bija latviešu rakstnieks, izdevējs, tulkotājs un bibliotekārs. Savos darbos viņš spilgti atainojis latviešu zemnieku dzīvi 20. gadsimta sākumā un daudz uzmanības veltījis norisēm dabā. Starp rakstnieka slavenākajiem darbiem ierindojas arī ”Upīša stāsti” un ”Nīnas pasaciņas”.

  • Mazā plaukta izstāde “Faktu nedēļa”

Uzzināsim vairāk par pasaules grāmatu un autortiesību dienu. Noskaidrosim, kā gājputni atrod ceļu atpakaļ uz mājām un kā ir radusies pārtikas dzesēšanas ierīce, bez kuras nav iedomājama mūsdienu virtuve? Kā arī, kas ir lielākie svētki kristīgajā pasaulē?

  • Izstāžu cikls “Varavīksnes krāsās”

Popularizējot un rosinot lasīt bibliotēkas krājuma dažādu nozaru grāmatas, no 26. aprīļa turpināsies izstāžu cikls “Varavīksnes krāsās”. Lasīsim zilās grāmatas stāstus.

Informāciju sagatavoja
Ilona Laicāne
Balvu filiālbibliotēkas vadītāja

Ilustrācija izstādei Pastariņš mājā, skolā un dzīvē
Plakāts izstādei Faktu nedēļa
Plakāts izstāžu ciklam Varavīksnes krāsās

Līdzīgie raksti:

Marts Balvu filiālbibliotēkā
Februāris Balvu filiālbibliotēkā
Janvāris Balvu filiālbibliotēkā
Decembris Balvu filiālbibliotēkā
Novembris Balvu filiālbibliotēkā