Daces Izotovas gleznu izstāde ,,Ziedošā pasaulē”

No 2020. gada 5. novembra

No 5. novembra Latvijas Neredzīgo bibliotēkas semināru telpā Rīgā apskatāma Daces Izotovas gleznu izstāde ,,Ziedošā pasaulē”.

“Kā smaržīga, ziedoša puķe dvēsele dzied, tā veras pret sauli un zied.”

Dace Izotova ikdienā ir skolotāja Rīgas Strazdumuižas vidusskolas — attīstības centrā. Lai gan pedagoga profesija arī ir radoša un izaicinājumiem bagāta, tomēr zīmēšana un gleznošana vienmēr ir bijusi otrā dzīves elpa.

Lūk, kā izstādes autore raksturo savu aizraušanos: “Dzīve iekārtojusies tā, ka neesmu nodevusies mākslai pilnībā, bet nekad arī neesmu pārtraukusi saredzēt pasauli krāsās. Ikdienā esmu skolotāja, un vienmēr cenšos arī skolēniem parādīt pasaules krāsainību. Pēdējos gados esmu atklājusi akrila krāsu burvību. Patīk gleznot ziedus un debesis, arī portretus, ja ir iespēja. Šie darbi ir tapuši pavisam nesen. Laikā, kad dzīve apstādina skrējienu, rodas pārdomas par vienkāršām lietām — saskatīt skaistumu ikdienišķajā.”

Gada vistumšākajā laikā aicinām bibliotēkas semināru telpā apmeklēt Daces Izotovas gleznu izstādi ,,Ziedošā pasaulē”.

Sigita Irša
LAN bibliotekāre