Dzejas sacerēšanas akcija

No 2021. gada 21.marts līdz 21.maijs

, , , , , , , ,

Atzīmējot Pasaules dzejas dienu, Rēzeknes filiālbibliotēka rīko dzejas sacerēšanas akciju “Lai blakus vienmēr drauga plecs!”. Dzejas sacerēšanas akcijā aicinām piedalīties ne tikai Rēzeknes filiālbibliotēkas, bet visas Latvijas Neredzīgo bibliotēkas – visu filiāļu un bibliotēkas Rīgā lasītājus, kā arī citus akcijas atbalstītājus.

Plakāts akcijai Lai blakus vienmēr drauga plecs!

Pasākuma mērķis – popularizēt dzeju kā literatūras žanru, sekmēt bibliotēkas lietotāju intelektuālo attīstību un radošās spējas. Dzejoļu sacerēšana attīsta iztēli, asociatīvo domāšanu, koncentrēšanās spēju, uzmanības noturēšanu, attīsta prasmi daudzveidīgi pašizpausties, pilnveido literāro vārdu krājumu. Radošā rakstīšana ir arī sava veida psihoterapija.

Draudzībai ir liela vērtība un tai ir liela nozīme mūsu dzīvē. Draugi uzlabo mūsu dzīves kvalitāti, padara mūsu dzīvi pilnīgāku. Pandēmija, kurā dzīvojam jau veselu gadu, rada arī nepārtrauktu iekšēju spriedzi. Un tieši šajā laikā drauga plecam ir būtiska un svarīga nozīme.

Akcija “Lai blakus vienmēr drauga plecs!” sākas 21.martā, Pasaules dzejas dienā un ilgs 2 mēnešus, līdz 21.maijam. Aicinām visus, kas nav vienaldzīgi pret dzeju, piedalīties, sacerēt savu dzejoli par akcijas tēmu un iesūtīt uz e – pasta adresi rezekne@neredzigobiblioteka.lv vai atsūtīt pa pastu LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkai, Bukmuižas ielā 20, Rēzeknē, LV-4601, vai iesniegt savā bibliotēkā klātienē. Dzejoļi var būt gan latviešu, gan krievu valodā, uzrakstīti parastā drukā vai ar roku rakstīti, Braila rakstā. Ja nav iespējas uzrakstīt, var būt arī ierunāti audio failā.

Darīsim dzīvi radošāku, ar dzejas sajūtām bagātāku! Un neaizmirsīsim, ka mūsu bibliotēkās ir daudz iedvesmojošu dzejas grāmatu.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Līdzīgie raksti:

Maijs Balvu filiālbibliotēkā
Izsludina “Garās pupas” ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem
Aprīlis Balvu filiālbibliotēkā
MARTS BALVU FILIĀLBIBLIOTĒKĀ