Informācija Lasītājiem

, , , , , , ,

Latvijas Neredzīgo bibliotēka uz laiku aptur palielinātās drukas un Braila raksta grāmatu krāsainos vākos izsniegšanu.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka atbildīgi izturas pret savu darbu un sniegtajiem pakalpojumiem. Tāpat ar lielu atbildību izturas pret likumiem un citiem normatīvajiem aktiem, kas regulē bibliotēkas darbu.

Šobrīd notiek Autortiesību jautājumu sakārtošana, kas attiecas uz Braila raksta un palielinātās drukas grāmatu vākiem. Tā kā Autortiesību likumā nav viennozīmīgi atrunāts jautājums par reproducēto darbu oriģinālvāku izmantošanu, tad bibliotēka sadarbībā ar izdevniecībām šobrīd meklē labākos ceļus, kā nodrošināt lasītājiem oriģinālliteratūrai pietuvinātus vākus, vienlaikus nepārkāpjot autoru vai autortiesību turētāju tiesības.

Ņemot vērā saņemtās pretenzijas pret 2020. gadā reproducēto grāmatu izveidotajiem vākiem, bibliotēka nolēmusi uz laiku apturēt grāmatu krāsainos vākos izsniegšanu līdz sadarbības līguma vai vienošanās noslēgšanas ar autortiesību turētajiem par atļauju izmantot grāmatu oriģinālvāku dizainu. Līdzko līgums tiks parakstīts, bibliotēka veiks grāmatu pārsiešanas darbus un tās tuvākajā laikā tiks nodotas lasītāju rīcībā.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka atvainojas saviem lasītājiem par sagādātām neērtībām un aicina izvēlēties līdz 2019. gada nogalei izdotās grāmatas.


Līdzīgie raksti:

Decembris Balvu filiālbibliotēkā
Novembris Balvu filiālbibliotēkā
Oktobris Balvu filiālbibliotēkā
Augusts Balvu filiālbibliotēkā
Jūlijs Balvu filiālbibliotēkā