Izstāde “No darbnīcām līdz ražošanas uzņēmumam”

No 2020. gada 12. oktobra līdz 13. novembrim

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā, Strazdumuižas ielā 80 no 12. oktobra līdz 13. novembrim apskatāma novadpētniecības izstāde  “No darbnīcām līdz ražošanas uzņēmumam”.

Izstāde ir vēsturisks atskats uz neredzīgu un vājredzīgu cilvēku pirmo arodu apgūšanas  aizsākumiem. 1883. gadā tika izveidotas Neredzīgo institūta darbnīcas. Drīz neredzīgo saražotā produkcija kļuva pazīstama arī ārpus Latvijas un guva panākumus starptautiskās izstādēs.

Neredzīgo institūta darbnīcas, kas vēlāk pārtapa par Rīgas Mācību un ražošanas uzņēmumu (Rīgas MRU), bija vienīgais uzņēmums Latvijā, kas palīdzēja neredzīgajiem apgūt aroda prasmes, tādā veidā nodrošinot neredzīgo rehabilitāciju un sociālo integrāciju sabiedrībā.

Izstādē ir apskatāma daudzpusīgā Rīgas MRU kādreiz ražotā produkcija, sākot no zobu sukām un saimniecības birstēm līdz pat industriālajām kontaktu ligzdām.

Izstāde ir veltīta visiem darbiniekiem, kas kādreiz strādājuši Rīgas MRU. Paldies visiem, kas ir atbalstījuši šo projektu ar izstādes materiālu nodrošināšanu.

Dzintra Isajeva
LAN vec. bibliotekāre