Latvijas Neredzīgo bibliotēkas digitālie resursi

, , , , , , ,

No 21. decembra Latvijas Neredzīgo bibliotēka un tās filiāles lasītājus klātienē neapkalpo. Šajā laikā aicinām savus lasītājus izmantot bibliotēkas digitālos resursus.

Audiogrāmatu lejupielāde

Latvijas Neredzīgo bibliotēkai ir ļoti plašs audiogrāmatu klāsts. Tagad tas pieejams arī neizejot no mājām! Pielāgotās literatūras lasītājus aicinām izmantot iespēju digitālās audiogrāmatas saņemt elektroniski.

Par to, kā lejupielādēt audiogrāmatas, var izlasīt šeit.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka atgādina, ka audiogrāmatu nodošana citām personām ir autortiesību pārkāpums pat tad, ja šī persona atbilst kādai no lasītāju grupām, kas drīkst saņemt pielāgoto literatūru!

Informatīvā kampaņa #Ēkultūra

Pavasarī Latvijas Neredzīgo bibliotēka pievienojās Kultūras ministrijas informatīvajai kampaņai #Ēkultūra. Šīs kampaņas ietvaros bibliotēka padarījusi plašākai publikai pieejamas trīs audiogrāmatas, kurām beigušās mantiskās autortiesības:

Izdevumi vieglajā valodā

Šī gada laikā Latvijas Neredzīgo bibliotēka sadarbībā ar Vieglās valodas aģentūru ieskaņojusi arī trīs grāmatas vieglajā valodā. Organizācija “Vieglās valodas aģentūra” darbojas, lai ikvienam mūsu valstī būtu iespējams lasīt un saprast izlasīto.

Grāmatas pieejamas ikvienam interesentam bibliotēkas tīmekļvietnē:

Pasākumu cikls “Kafijas pauze”

2020. gads ieviesis daudz pārmaiņu. Arī Latvijas Neredzīgo bibliotēka meklēja jaunus veidus, kā attālināti sasniegt savus lasītājus – tā radās pasākumu cikls “Kafijas pauze“, ko tiešraidē varēja vērot bibliotēkas YouTube kontā. Šogad “Kafijas pauzē” viesojās Dzintars Tilaks, Marina Kosteņecka un Rūta Kārkliņa. Aicinām atkārtoti noskatīties pasākumu ierakstus.

Klusie vēstures veidotāji

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 2019. gadā projekta “Pasākumu cikls “Klusie vēstures veidotāji”” ietvaros, kas īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu, izdeva grāmatu “Klusie vēstures veidotāji“. Grāmata gan PDF, gan audioformātā pieejama bibliotēkas tīmekļvietnē.

Digitālā bibliotēka

Tāpat aicinām savus lasītājus izmantot šo laiku un iepazīt bibliotēkas “Digitālo bibliotēku“. Tajā regulāri tiek publicēti tādi bibliotēkas informatīvie izdevumi, kā “Bazūne”, “Gaisma” un “Jaunie Vāki”, kā arī audiožurnāla “Doma” un “КАЛЕЙДОСКОП” saturi.

Ieva Jēkabsone
bibliotekārs-sociālo mediju speciālists