Oktobris Balvu filiālbibliotēkā

2021. gada oktobris

,

  • Literatūras izstāde “Zīmes un piezīmes”

Atzīmējot latviešu rakstnieces un dramaturģes Māras Svīres 85 gadu jubileju, literatūras izstāde “Zīmes un piezīmes” piedāvā ieskatu rakstnieces dzīves un daiļrades faktos.

Mārai Svīrei ir izdotas vairāk nekā 30 grāmatas – romāni, stāstu, eseju, noveļu un pasaku krājumi. Darbos raksturīgi lauku dzīves tēlojumi, sievietes psiholoģiskās problēmas un laikmeta ietekme uz sievietes raksturu. Ir vairāku kinoscenāriju autore. Viena no populārākajām filmām, kas tapusi pēc Māras Svīres scenārija ir “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un latviešu vēsturiskā sāga “Likteņa līdumnieki”, kuras literāro pamatu veido Vladimira Kaijaka romāna četras daļas.

  • Literatūras izstāde “Vientulis un dzīrotājs”

115. dzimšanas dienai veltīta literatūras izstāde “Vientulis un dzīrotājs” stāstīs par rakstnieku, dzejnieku, žurnālistu un gleznotāju Anšlavu Eglīti. Autors pamatoti dēvēts par ražīgāko latviešu trimdas autoru, kopumā izdotas vairāk par 50 grāmatām. Valdzina lasītājus ar neparasti spilgtu un atjautīgu teksta izteiksmi, precīziem raksturiem, kopā savijot smalku psiholoģisku cilvēka raksturojumu ar nemanāmu ironisku piesitienu.

  • Mazā plaukta izstāde “Faktu nedēļa”

   Katru gadu visā pasaulē tiek atzīmēta “Starptautiskā Baltā spieķa diena”, kuras mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar redzes invaliditāti ikdienu un vajadzībām.

   Lai godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, 15. oktobrī svinēsim Valsts valodas dienu.

   Kopš neatminamiem laikiem cilvēki dažādās dzīves situācijās ir meklējuši padomu debesīs. Pētīsim galaktikas un zvaigznes.

   Helovīns jeb visu svēto diena – kas tas īsti ir?

  Informāciju sagatavoja
Ilona Laicāne
Balvu filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Marts Balvu filiālbibliotēkā
Februāris Balvu filiālbibliotēkā
Janvāris Balvu filiālbibliotēkā
Decembris Balvu filiālbibliotēkā
Novembris Balvu filiālbibliotēkā