Runā ar darbiem — tā ir stiprākā un labākā valoda…

Novembrī

Svētku mēnesis novembris Balvu filiālbibliotēkā atnācis ar dažādām aktivitātēm.

Literatūras vēsturē Kārlis Skalbe ir iegājis galvenokārt pateicoties savām pasakām, kurām līdzvērtīgu latviešu literatūrā nav. Pasakās autors noliedz vardarbību un naidu, cildina garīgo spēku. K. Skalbes “Kaķīša dzirnavas” ir vispopulārākā latviešu literārā pasaka, bet savu vietu latviešu literatūras klasikā ieņēmušas arī daudzas citas. Autoru godināsim izstādē “Runā ar darbiem-tā ir stiprākā un labākā valoda…”

Informatīvā izstāde ”Starptautiskā neredzīgo diena” pievērsīs sabiedrības uzmanību tiem cilvēkiem, kuri ir zaudējuši acu gaismu un kuriem mūsu atbalsts un sapratne ir ļoti nepieciešama.

Šajā rudenī filiālbibliotēka piedalīsies Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, kas notiks no 11. līdz 17.novembrim. Nedēļa, kuras tēma ir Svētki Ziemeļvalstīs sola daudz interesantu brīžu, lasot Ziemeļvalstu autoru darbus, runājot par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām un literatūru, jo pasākuma galvenais mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

Daugavas krastos atrodas 13 pilsētas. Cik pilsētu atrodas tikai upes kreisajā krastā? Uz šo un daudziem citiem neierastiem jautājumiem atbildes varēsiet atrast piedaloties informatīvi izzinošā viktorīnā “Es nāku no savas tautas”, kas ļaus uzzināt jaunus faktus par mūsu dzimteni.

Ilona Laicāne

Balvu filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre