Sveču mēnesis Balvu filiālbibliotēkā

2021. gada februāris

,

  • Izstāde “Kaijas kliedz vētru”

Vienam no populārākajiem trimdas autoriem Gunaram Janovskim 8. februārī atzīmēsim 105. gadadienu. Par Janovska romāniem ļoti precīzi pasaka rakstnieks Zigmunds Skujiņš: “Tajos atklājās vesela tautas slāņa liktenis. Precīzāk nelaime, kas piemeklēja neatkarīgās Latvijas pavēnī izglītotus mēreni turīgu vidusšķiras ģimeņu puišus. Ierauti asiņainā slaktiņā, pēc kara dzīvi palikušie kā apjukuši kanārijputniņi izspruka no angļu un amerikāņu gūsta. Pa gabalu tik pievilcīgā Anglija sagaidīja viņus ar sūrām dienām. Atšķirtība. Ierastā inteliģenta cilvēka statusa zaudēšana. Darbu ogļu alās vai citos arodos nereti noslēdza traģēdija – noslīkšana šņabja pudelē vai nāve paša sietā cilpā. Tam visam Gunars bija izgājis cauri, un par to viņš stāstīja savos stāstos un romānos.”

  • Mazā plaukta izstāde “Faktu nedēļa”

Kurš sporta veids nodarbina 90% muskulatūras? Ko simbolizē un piesaista katras krāsas svece? Daži interesanti notikumi no Svētā Valentīna dzīves un interesanti fakti par Pasaules radio dienu! To visu uzzināsi izstādē “Faktu nedēļa”.

  • Izstāžu cikls “Varavīksnes krāsās”

Popularizējot un rosinot lasīt arī bibliotēkas krājuma vecākas dažādu nozaru grāmatas, no 15. februāra sāksies izstāžu cikls “Varavīksnes krāsās”. Lasīsim sarkano grāmatu stāstus.

Sagatavoja
Ilona Laicāne
Balvu filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Marts Balvu filiālbibliotēkā
Februāris Balvu filiālbibliotēkā
Janvāris Balvu filiālbibliotēkā
Decembris Balvu filiālbibliotēkā
Novembris Balvu filiālbibliotēkā