1.oktobris – Starptautiskā veco ļaužu diena

Oktobrī

Oktobrī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā ir apskatāma tematiska literatūras izstāde “1. oktobris – Starptautiskā veco ļaužu diena”.

Starptautiski atzīmējamās dienas statusu 1. oktobrim piešķīra ANO Ģenerālā asambleja, 1991. gadā izsludinot to par Starptautisko veco ļaužu dienu. Šīs dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanās problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem.

Veselība kā viena no pamatvērtībām ir cilvēka dzīves kvalitātes, viņa ģimenes un sabiedrības labklājības pamats. Tādēļ arī ikdienā aicinām rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību, aicinot būt aktīviem, kļūt veselīgākiem savos ikdienas paradumos, būt atvērtiem jaunām zināšanām par veselīgu dzīvesveidu, paškritiski izvērtēt savu līdzšinējo attieksmi pret ikdienas režīmu, fiziskajām aktivitātēm, ēšanas paradumiem, lai saglabātu dzīvesprieku un labu veselību jebkurā vecumā.

Izstādes materiāli ir pieejami arī pielāgotā formā – Braila rakstā un audio formātā.

Es esmu bagāts. Man pieder viss,
Kas ar mani ir noticis.”
(Māris Čaklais “Kājāmgājējs”)

LAN vec. bibliotekāre