Daugavpils filiālbibliotēka no 1. līdz 26. jūnijam piedāvā apmeklētājiem literatūras izstādes “O! Jauns un interesants” un “Krievu klasikas pērles”, kuras attiecīgi iepazīstina ar jaunākajām bērnu grāmatām un trīs izcilu krievu klasiķu dzīvi un darbiem.
Daugavpils filiālbibliotēka maijā atsākusi lasītāju apkalpošanu klātienē, turklāt apmeklētāju un bibliotēkas darbinieku prieku par atkalsatikšanos vairo gaišā un patīkamā bibliotēkas vide, kuru izdevās radīt telpu remonta un pārkārtošanas rezultātā.
Saskaņā ar Kārtību, kādā bibliotēka apkalpo lasītājus ārkārtējās situācijas laikā, bērniem brīvā laika pavadīšana bibliotēkā pagaidām nav atļauta, tomēr iepazīties ar izstādi “O! Jauns un interesants” un izvēlēties kādu aizraujošu lasāmvielu vasarai no tajā eksponētajām jaunākajām bērnu grāmatām drīkst gan! Izstādē var atrast grāmatiņas pašiem mazākajiem, kuri mācās lasīt vai skaitīt, skaisti ilustrētās pasakas, grāmatas par piedzīvojumiem, briesmām un blēņām, kuras ir neatņemama bērnības sastāvdaļa, tostarp arī jaunākās grāmatas audio formātā.
Savukārt izstāde “Krievu klasikas pērles” veltīta spožajam dramaturgam un asprātīgajam stāstniekam Antonam Čehovam, dzejniekam Aleksandram Blokam un rakstniekam Ivanam Buņinam, kurš kļuva par pirmo krievu autoru, kas saņēmis Nobela prēmiju literatūrā. Visiem trim literātiem šogad atzīmē apaļo jubileju, izceļot viņu devumu pasaules literatūras zelta fondā.
Ar izstādes palīdzību bibliotēka rosina apmeklētājus atcerēties pēdējo reizi, kad tika lasīti šo un citu klasiķu darbi. Iespējams, tas bija ļoti sen, skolas laikā, kad itin bieži veidojas ne pārāk pozitīva attieksme pret obligātās literatūras sarakstā iekļauto klasiku. Iespējams, ir pienācis laiks dot otro iespēju brīnišķīgajiem prozas, dzejas un dramaturģijas darbiem, kuri izturējuši laika pārbaudi un spēj sagādāt lasītājam 21. gadsimtā īstu baudījumu ar savu garšīgo valodu, interesantajām pagātnes dzīves parādībām un aizvien aktuālajām tēmām.
Izstādē “Krievu klasikas pērles” pieejami ne tikai daiļliteratūras darbi audio formātā, Braila rakstā un parastajā drukā, bet arī izzinoši materiāli par rakstnieku dzīvi un radošo darbību – autobiogrāfijas, laikabiedru atmiņas un fotoliecības, kā arī apbalvojumiem bagātā mākslas filma par Ivanu Buņinu Дневник его жены (“Viņa sievas dienasgrāmata”).
Uz tikšanos jūnijā Daugavpilī!
Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja