Izstāde “Mudīte var!” Daugavpilī

No 2022. gada 10. oktobra līdz 4. novembrim

,

Daugavpils filiālbibliotēka no 10. oktobra līdz 4. novembrim piedāvā iepazīties ar neredzīgās rokdarbnieces un bibliotēkas ilggadējās lasītājas Mudītes Žikares (Viesīte) talantiem rokdarbu izstādē “Mudīte var!”.

Plakāts izstādei “Mudīte var!”

Mudīte Žikare dzīvo Viesītē, Jēkabpils novadā, un vairāk nekā 25 gadus saņem pa pastu Daugavpils filiālbibliotēkas sagatavotos sūtījumus ar audiogrāmatām. Dzīve nav bijusi viegla, un grāmatu klausīšanās, kā atzīst Mudīte, palīdz atgūt garīgu līdzsvaru, turklāt lieliski sader ar viņas pēdējo gadu lielāko aizraušanos – rokdarbiem.

Apgūt pērļošanu, tapošanu, filcēšanu, veidošanu un citus rokdarbu veidus Mudīte sāka pēc vīra nāves – pirms pieciem gadiem, kad meita pārliecināja viņu pieteikties uz sociālās rehabilitācijas programmu Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrā Rīgā. Mudīte atceras, ka spert pirmos soļus rokdarbu pasaulē bija grūti un ne reizi vien gribējās atmest visam ar roku, tomēr centra darbinieki viņu ļoti atbalstīja un nemitīgi atkārtoja divus vienkāršus, bet svarīgus vārdus – TU VARI. Un, kā izrādījās, Mudīte tiešām var un prot: par to liecina ne tikai izstādē iekļauto darbu skaistums un daudzveidība, bet arī fakts, ka Mudītes darinājumi pieejami aplūkošanai un iegādei Viesītes amatniecības centrā līdzās pieredzējušu biedrības “Zīle” rokdarbnieku darbiem.

Daugavpils filiālbibliotēka lepojas ar savu lasītāju sasniegumiem un ar izstādes “Mudīte var!” starpniecību nodod Mudītes Žikares vēlējumu cilvēkiem ar redzes traucējumiem meklēt un atrast izaugsmes veidus, kas ļauj justies kā varošai un vērtīgai personībai!

Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē
Tikšanās ar VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” klientiem Daugavpilī
Izstāde “Pasaules radīšana” Daugavpils filiālē
Telpiskās mākslas izstāde Daugavpilī