Telpiskās mākslas izstāde Daugavpilī

No 2022. gada 20. jūnija līdz 29. jūlijam

, ,

Atzīmējot izcilā novadnieka – mākslinieka Pjotra Hudobčenoka – 75 gadu jubileju, Daugavpils filiālbibliotēka no 20. jūnija līdz 29. jūlijam piedāvā iepazīties ar tēlnieka unikālo autortehniku un dzīvespriecīgajiem daiļrades sižetiem telpiskās mākslas darbu izstādē “Pasaules radīšana”.

Pjotrs Hudobčenoks un viņa trīsdimensiju miniatūras, kuras atgādina tradicionālās krievu “lubiņas”, ir labi pazīstamas ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. Spilgtas, tēlainas, tās ar dzirkstošu humoru attēlo dažādas cilvēka rakstura šķautnes un dzīves ainas iz pagātnes un tagadnes. Lai gan autors izkopa savu neatkārtojamo un sarežģīto māksliniecisko stilu tikai brieduma gados, dzīves laikā radīti vairāk nekā 600 darbu, daudzi no kuriem eksponēti dažādās pasaules valstīs un atrodas tādu ievērojamu cilvēku kā Vairas Vīķes-Freibergas, Mārgaretas Tečeres, Jāņa Pāvila II, Džordža Buša, Mihaila Gorbačova privātkolekcijās.

Pjotra Hudobčenoka mākslas darbi autora jubilejas gadā ir ļoti pieprasīti, tāpēc izstāde “Pasaules radīšana” sniedz Daugavpils filiālbibliotēkas apmeklētājiem ekskluzīvu iespēju atklāt meistara daiļrades kolorītu – aplūkot tuvplānā trīs lielformāta telpiskās gleznas un ar tausti izpētīt vienu darba kopiju. Savukārt iepazīšanās ar pašu godalgoto mākslinieku notiks izstādes atklāšanas pasākumā 21. jūnijā plkst. 12.00!

Jauna tematiska grāmatu izlase “Cik labi, kad blakus ir labs draugs!”, kura piedāvāta bērniem jūnijā un jūlijā, ir veltīta Starptautiskajai draudzības dienai, ko Apvienoto Nāciju Organizācija jau 11 gadus aicina svinēt 30. jūlijā. Izlasē iekļautās grāmatas apliecina draudzības nozīmi un spēku – ne tikai ar jautru un aizraujošu piedzīvojumu, bet arī nopietnāku stāstu starpniecību – un mudina mazos lasītājus meklēt un atrast uzticamu draugu, ar kuru būt kopā gan saulainā, gan lietainā dienā.

Tiekamies bibliotēkā arī vasarā!

Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts izstādei “Pasaules radīšana”
Plakāts izstādei “Cik labi, kad blakus ir labs draugs!”

Līdzīgie raksti:

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē
Izstāde “Mudīte var!” Daugavpilī
Tikšanās ar VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” klientiem Daugavpilī
Izstāde “Pasaules radīšana” Daugavpils filiālē