Daugavpils filiālbibliotēka no 7. līdz 25. septembrim piedāvā autobiogrāfiskās literatūras izstādi “Mēs nākam no savas bērnības”, aicinot iepazīt dažādu ievērojamu personību bērnības un jaunības atmiņu kaleidoskopu.
Septembrī, jauna mācību un studiju gadu sākumā, kad pilsētu ielas, parkus un sabiedrisko transportu pārņem bērnu un jauniešu skaļās čalas, kad pašu bērni vai mazbērni ar ziedu pušķi rokā uzsāk jaunu un svarīgu dzīves posmu, arī pieaugušajiem neviļus uzpeld atmiņā bērnības dienu notikumi un sajūtas. Un kāds dzīves ceļa sākums bija pazīstamiem rakstniekiem un māksliniekiem? Uz kāda saturiskā pamata un vēsturiskā fona auga un veidojās tādas izcilas personības kā Vizma Belševica, Džeralds Darels vai Tūve Jānsone?
To iespējams atklāt Daugavpils filiālbibliotēkas izstādē “Mēs nākam no savas bērnības”, kurā iekļautas gan literatūras klasiķu bērnības atmiņu un tēlojumu grāmatas, piemēram, Annas Brigaderes “Anneles stāsti”, gan mūsdienu latviešu un ārzemju rakstnieku bērnības iedvesmotie darbi, tādi kā Māras Zālītes pirmais romāns “Pieci pirksti” vai Narinē Abgarjanas jestrais darbs “Maņuņa”. Izstādē atradīsiet arī autobiogrāfisku darbu “Pēckarš. Krāsas. Jaunība” par gleznotāja Jāzepa Pīgožņa jaunību 40. gadu beigu Rīgā un aktiera Kaspara Pūces atmiņu grāmatu “Pūcesbērna patiesie piedzīvojumi Padomijā”.
Ja neesat vienaldzīgi pret autobiogrāfiskā žanra darbiem un vēlaties pietuvoties daudzu interesantu personību saknēm, tiekamies izstādē “Mēs nākam no savas bērnības” līdz 25. septembrim!
Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja