Anitas Bērziņas darbu izstāde Ventspils filiālē

No 2021. gada 10. līdz 31. maijam

Līdz maija beigām Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālē apskatāma Anitas Bērziņas gleznu izstāde.

Plakāts Anitas Bērziņas darbu izstādei

Anita Bērziņa ir stendiniece un no 1984. gada darbojas Latvijas Neredzīgo biedrības Ventspils teritoriālajā organizācijā, kā arī ir Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas lasītāja. Anita ir redzes invalīde, kurai jau no bērnības ir bijušas redzes problēmas. Ar gadiem, kļūstot vecākai, palika arvien sliktāk. Ir iets pie daudziem ārstiem un daudz kas darīts, bet redzes problēmas joprojām ir kopā ar Anitu visu mūžu.

Šogad Anitai paliks jau 78 gads. Pēdējo gadu laikā, lai mazinātu dzīves pelēcību, Anita ir pievērsusies glezniecībai. Māksla Anitai nav bijusi sveša nekad – jau no mazām dienām viņa daudz zīmēja un vēroja sev apkārt notiekošo, gūstot iedvesmu. Taču rūpīgāk pievērsties glezniecībai Anitai ir sanācis tikai dzīvei ejot uz otru pusi. Tomēr Anita, neskatoties uz redzes problēmām, glezno un ar saviem darbiem iedvesmo apkārtējos iedzīvotājus.

Anita nebaidās savus darbus parādīt arī plašākai sabiedrībai. Aprīlī Anitas darbi bija skatāmi Mērsraga tūrisma un informācijas centrā. Savukārt maijā tos var aplūkot Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā.

Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre