Aprīlis Daugavpils filiālbibliotēkā

2022. gada aprīlis

,

Stiprinot sadarbību ar vietējo kopienu, Daugavpils filiālbibliotēka turpina meklēt aktīvus, radošus mikrorajona iedzīvotājus, izcelt un atklāt plašākai sabiedrībai viņu talantu šķautnes. Pirmā izstāde 2022. gadā – Ināras Zabarovskas tamborējumu izstāde “Smalkā pasaule”, kas ir pieejama bibliotēkas apmeklētājiem no 4. līdz 29. aprīlim.

Ināra Zabarovska dzīvo tā saucamajā Neredzīgo biedrības ciematā jau vairāk nekā 50 gadus un aktīvi darbojas nevalstiskajā organizācijā, kura apvieno ciemata iedzīvotājus, – iejūtas dažādos tēlos teatralizētu uzvedumu laikā, piedalās talkās Sajūtu dārzā un, būdama lieliska rokdarbniece, palīdz radīt arī pasākumu noformējumu, tērpus un dāvanas. Kopš Olgas tante iemācīja viņai, trešklasniecei, tamborēt un izšūt, Ināras rokas nekad nebija mierā un katrā brīvākā brīdī gan mājās, gan darbā darināja skaistas un praktiskas lietas sev un citiem, šujot, tamborējot, adot un izšujot.

Kopš pirmā darinājuma – no dzijas taisītās tautumeitas lellītes, kuras kopiju Ināra uzdāvināja mūsu bibliotēkai – noiets garš ceļš un uzkrāta milzīga radošā pieredze, tomēr azartiskajai meistarei aizvien kārojas apgūt jaunus rokdarbu veidus un tehnikas, tostarp īru mežģīņu tamborēšanu un pērļošanu. Dzīvīgums, rotaļīgums, čaklums, dzīves mīlestība – Ināras Zabarovskas personība spoguļojas arī viņas darbu izstādē “Smalkā pasaule”. Tajā šoreiz eksponēti daudzveidīgie tamborējumi, no kuriem daļa trāpīgi sasaucas ar Lieldienu tematiku. Izstāde apskatāma un aptaustāma no 4. līdz 29. aprīlim, savukārt izstādes atklāšana un tikšanās ar autori notiks 7. aprīlī plkst. 13.00!

Atzīmējot Starptautisko putnu dienu (1. aprīlis), tematiska grāmatu izlase “Kas bija pirmais – putns vai ola?” aprīlī un maijā aicina jaunos bibliotēkas apmeklētājus meklēt atbildi uz šo sarežģīto jautājumu un izzināt putnu pasaules brīnumus un noslēpumus. Pavasaris ir ideāls gadalaiks putnu vērošanai – grāmatās atrodamie praktiskie padomi nāks talkā visiem, kuri vēlas saudzīgi tuvoties spārnotu radību pasaulei, savukārt putnu balsu ierakstu kolekcija, ko piedāvā datubāze “Letonika.lv”, palīdzēs atšķirt, vai skaļā dziesma aiz loga pieder paceplītim vai žubītei. Kolekcija “Putnu balsis” pieejama te: https://www.letonika.lv/groups/default.aspx?g=3&r=1103265.

Uz tikšanos bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts izstādei “Smalkā pasaule”
Plakāts izstāde “Kas bija pirmais – putns vai ola?”

Līdzīgie raksti:

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē
Izstāde “Mudīte var!” Daugavpilī
Tikšanās ar VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” klientiem Daugavpilī
Izstāde “Pasaules radīšana” Daugavpils filiālē