Aprīlis Jelgavas filiālē

2023. gada aprīlis

, ,

  • Ekskursija “Jaunumi Vecpilsētas ielā”

27. aprīlī plkst 11.00 Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā ekskursiju pasākumu ciklā “Pazīsti Jelgavu”: “Jaunumi Vecpilsētas ielā”

Jūtot atmodu dabā, vairs negribas pavadīt laiku telpās. Tāpēc pienācis laiks iet ekskursijā! Vecpilsētas ielas kvartāls ir senās Jelgavas nomale, kur saglabājusies unikālā koka apbūve. Jelgavas Vecpilsētas māja ir viena no senākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā (datēta ar 18.gs. beigām).

Ekskursijā apmeklēsim Jelgavas Vecpilsētas māju, kura apmeklētājiem durvis vēra pēc vērienīgas restaurācijas pagājušā gada novembrī. Ekspozīcija iekārtota vēsturiskā dzīvoklī. Mājas stāstu var iepazīt, atverot trīs lielas zelta lādes. Caur interaktīvu ekspozīciju un skaņas efektiem – audio gidu, fotoattēliem, video materiāliem var gūt priekšstatu par pilsētas nomales senas koka mājas stāstu, Jelgavas agrāko laiku interjera un būvniecības tendencēm.

  • Tematiska literatūras izstāde ”Lai nākdama, kas nākdama, Lieldieniņa tā atnāca”

Aprīlī Jelgavas filiālbibliotēka piedāvā tematisku literatūras izstādi ”Lai nākdama, kas nākdama, Lieldieniņa tā atnāca” par Lieldienu svinēšanas tradīcijām.

Cilvēki ir noguruši no ziemas un ilgojas pēc zaļuma un saules stariem. Pavasara cerības kulmināciju sasniedz Lieldienās. Lieldienas ir pavasara saulgrieži, saules svētki. Kristieši Lieldienās sumina Kristu kā grēku un nāves uzveicēju.

Literatūras izstāde sniedz ieskatu latviešu tautas un citu tautu tradīcijās, svinot šos svētkus, stāsta par olu krāsošanu un piedāvā dažādas receptes, kā pagatavot pavasarīgu un daudzveidīgu svētku mielastu.

Literatūras izstāde piedāvā grāmatas un žurnālus parastajā iespiedrakstā. Izstādē izmantotas grāmatas un žurnāli no Jelgavas filiāles un LBTU Fundamentālās bibliotēkas krājuma.

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī
Izstādes janvārī